به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرندی در سفر به استان قزوین برای بازدید از واحدهای صنعتی و بررسی مشکلات آنها در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال جهش تولید باید زمینه حمایت‌های اساسی و جدی از تولید را محقق کنیم تا مسائلی که خارج از محدوده اختیار سرمایه گذاران است نتواند آنها را از چرخه تولید خارج کند.

وی اضافه کرد: اعتبارات سرمایه در گردش از محل تبصره ۱۸ و تسهیلات رونق تولید که از سال ۹۵ برقرار شده در سال جاری هم می‌تواند در اختیار صنعتگران قرار گیرد.

زرندی بیان کرد: البته تاکید داریم صنعتگران در کنار پیگیری مشکلات بانکی خود به منابع جدید که توسط دولت ایجاد شده هم توجه داشته باشند و فقط به منبع بانک اتکا نکنند.

وی اظهار داشت: سیاست جدید دولت و وزارت صمت این است که تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولید بزرگ از بورس تأمین شود که در این میان عرضه سهام شرکت‌ها در بورس و انتشار اوراق می‌تواند کمک مؤثری باشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت یادآور شد: با تنوعی که در منابع مالی بورس و اوراق وجود دارد می‌توان در بخش پذیرش و عرضه سهام و انتشار اوراق مورد استفاده قرار داد.

حمایت مالیاتی از استفاده کنندگان از ظرفیت اوراق و بورس

وی اضافه کرد: امسال در نظر داریم واحدهایی که از ظرفیت بازار سرمایه در بخش پذیرش سهام و یا انتشار اوراق استفاده کنند از سوی سازمان امور مالیاتی به پرونده سال گذشته آنها رسیدگی و ورود نشود.

زرندی گفت: در سال گذشته از میزان ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شده سهم صنعت حدود ۲.۵ درصد بود که این میزان در سه ماهه اول امسال به ۱۷.۵ درصد رسیده که نشان می‌دهد این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت بیان کرد: از صنعتگران و تولیدکنندگان انتظار داریم این فرصت را از دست ندهند و از ظرفیت اوراق و سهام بورس استفاده کنند.

هدف گذاری تولید ۵۵ میلیون تن فولاد

وی در خصوص وضعیت تولید فولاد در کشور هم گفت: در صنعت فولاد نگاه کلان داریم و در حال حاضر از نظر ظرفیت‌های ایجاد شده هیچ مشکلی نداریم و با ظرفیتی که در تولید شمش فولاد مهیا شده دنبال سرمایه گذاران جدید هستیم تا با تنوع در تولید وارد این صنعت شوند.

زرندی اضافه کرد: هدف گذاری ما برای سال ۱۴۰۴ تولید بیش از ۵۵ میلیون تن شمش فولاد است و امیدواریم این میزان تولید محقق شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت بیان کرد: باید به سمت تولید فولاد با ارزش افزوده بالا در پایین دست حرکت کنیم و بدانیم التهاب ایجاد شده و نوسانات ارزی هم موقتی است که متأثر از بازار و نوسان قیمت ارز و یا گاهی ناشی از سو استفاده برخی بوده که در ستاد تنظیم بازار برای آن تدبیر شده تا وضعیت کنترل شود و به سمت جهش تولید گام برداریم.

وی اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال شاهد رشد ۵.۵ درصدی در تولید شمش فولاد بودیم و این ظرفیت به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده و به صادرات در پایین دست هم فکر خواهیم کرد که سیاست‌ها در یک بسته از سوی ستاد تنظیم بازار ارائه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

روشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

تولید 55میلیون تن فولاد درکشور هدف گذاری شده است