دستیابی به تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب در مبارکه هموار شد

گروه بنگاه‌ها: با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی روی کوره‌های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب و تولید 2/ 7 میلیون تن اسلب در کوره‌های قوس الکتریکی و ریخته‌گری مداوم این شرکت هموار شد.به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه، محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه با اعلام این مطلب گفت: ناحیه فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسان‌سازی بدنه و سقف کوره‌های ۳ تا ۶ با سایر کوره‌ها را در دستور کار خود قرارداد.وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم روی کوره شماره ۳ و از اواسط تیرماه ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم روی کوره شماره ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و دقیقا مطابق با برنامه زمان‌بندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از استارت به انجام رسید.

در همین خصوص، غلامرضا سلیمی، رئیس کوره‌های قوس‌الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تاکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهده مدیریت و کارشناسان ناحیه فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده‌سازی بدنه کوره‌ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل‌های آبگرد بدنه و بهبود در مصارف عمده کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به دست آمد. وی با تاکید بر اینکه این فعالیت در آینده نزدیک روی کوره‌های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، طبق برنامه زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.همچنین به گزارش این روابط عمومی، سهام فولاد مبارکه اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریورماه، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

این مطلب را امــیرحسین نادری، معـــاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مطرح کرد و در ادامه درخصوص تاثیر افزایش قیمت جهانی الکترود گرافیتی بر سودآوری شرکت بیان کرد: برای تولید هر تن فولاد به روش قوس الکتریکی حدود ۲ کیلوگرم الکترود گرافیتی به کار می‌رود. رشد قیمت الکترود گرافیتی در ماه‌های اخیر بر افزایش بهای تمام شده تولید محصول موثر است؛ اما این افزایش بهای تمام‌شده در حدی نبود که موجب نگرانی شود. در دسترس نبودن الکترود گرافیتی می‌تواند نگرانی‌هایی در پی داشته باشد؛ ولی فعلا مشکلی برای تامین الکترود گرافیتی وجود ندارد.این در حالی است که فولاد مبارکه اصفهان طرح توسعه‌ای برای تولید الکترود گرافیتی در دست اجرا دارد که تقریبا ۲ سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید. پس از بهره‌برداری از این طرح، بخشی از نیاز شرکت به این محصول تامین خواهد شد.

بودجه سال ۹۷ با توجه به رشد کمی و کیفی محصولات تدوین می‌شود

نادری درباره پتانسیل‌های فولاد مبارکه و بودجه سال آتی این شرکت گفت: با توجه به بهره‌برداری از چند طرح توسعه فولاد‌مبارکه در سال آینده، بودجه سال ۹۷ با در نظر گرفتن رشد کمی و کیفی محصولات تدوین خواهد شد. به لحاظ حجمی بیش از 5/ 7 میلیون تن محصول تولید خواهیم کرد؛ اما نکته قابل تامل آن است که طرح‌های توسعه فولاد مبارکه هم به‌منظور افزایش ظرفیت کمی و هم برای ارتقای کیفی محصول است. هرچه کیفیت محصولات تولیدی بهبود یابد، حاشیه سود محصول افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تامین نیاز بازار تسهیل خواهد شد. وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تداوم وضعیت رو به رشد در بازارهای جهانی، سال آینده از بهترین سال‌های فولاد خواهد بود؛ به‌نحوی‌که هم در حوزه سودآوری و هم در حوزه سرمایه‌گذاری موقعیت مناسبی خواهیم داشت.شرکت فولاد مبارکه از پرتفوی بورسی مطلوبی شامل «ومعادن»، «هرمز»، «کگل»، «کچاد»، «وتوکا» و… برخوردار بوده و به نظر می‌رسد در سال ۹۷ بابت سود سرمایه‌گذاری‌ها، سودآوری «فولاد» نیز رشد کند.

همچنین روابط عمومی فولاد مبارکه در خبر دیگری اعلام کرد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات فولاد مبارکه با‌کیفیت‌تر و با قیـــمت تمام شــــده کــــمتر از نمونه‌های مشابه خارجی است، گفت: دولت به پشتوانه صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند. محمدرضا صفی‌خانی که به اتفاق هیات‌ همراه از شرکت فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، در پاسخ به سوال خبرنگار فولاد درباره اهداف بازدید از شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: ما به همراه نمایندگی مرکز خدمات فولاد مبارکه به این شرکت آمدیم تا ضمن عرض خداقوت به کارکنان این شرکت، راه‌های تعامل بیشتر واحدهای صنعتی استان لرستان با فولاد مبارکه را بررسی کنیم تا در نهایت سهم استان لرستان را در استفاده از محصولات این شرکت ارتقا دهیم.

وی در جواب این سوال که شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در تولید ملی را چطور ارزیابی کردید، گفت: ظرفیت فولاد‌مبارکه، مدیریت منسجم و پویایی شرکت در همه جا به خوبی مشاهده می‌شود و می‌توان گفت یکی از پشتوانه‌های خوب کشور، فولاد مبارکه است. در ادامه وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تقویت زنجیره تولید فولاد است و به‌عنوان اهداف اصلی به آن توجه شده، بنابراین با توجه به ساختاری که در فولاد مبارکه است و ظرفیت‌های توسعه‌ای که در حال اجراست، هم در ایجاد اشتغال و هم تولید می‌توان به آن تکیه کرد.رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان در مورد اینکه هم‌اکنون در استان لرستان چه میزان از محصولات فولاد‌مبارکه استفاده می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر ۲۴ واحد صنعتی استان لرستان از تولیدات فولاد مبارکه استفاده می‌کنند و یک مرکز خدمات هم در استان داریم، با توجه به اینکه می‌خواهیم زنجیره تولید را در واحدهای صنعتی و به ویژه فلزی بیشتر حمایت و تقویت کنیم.

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد – شماره 4147 تاریخ چاپ:1396/06/27  کد خبر:DEN-1116771

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

دستیابی به تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب در مبارکه هموار شد، فروشگاه فولاد آسمان 96/06/27 انواع فولاد آلیاژی ، قیمت فولاد ، قیمت آهن ، قیمت انواع فولاد
Tagged on: