روند کاهشی قیمت‌ها در بازار آهن ادامه می‌یابد؟
گروه صنایع معدنی >فولاد – به گفته فعالان در بازار آهن قیمت هر شمش آهن در سال گذشته مشابه همین ماه 1800 تومان بوده که در حال حاضر قیمت هر شمش آهن به 1200 تومان کاهش یافته است.
به گزارش ماین نیوز، بررسی ها نشان می دهد که قیمت جهانی فولاد روند نزولی به خود گرفته است و باعث کاهش قیمت فولاد و آهن نیز شده است. این کاهش قیمت جهانی آهن و فولاد باعث شده که در بازار آهن داخلی هم تاثیرگذار باشد و شاهد کاهش قیمت هر شمش آهن از ابتدای سال تاکنون در بازارمان باشیم.

در همین راستا، رئیس اتحادیه آهن فروشان در مورد وضعیت بازارآهن می گوید: ما از اوایل امسال شاهد کاهش قیمت آهن در بازارمان بوده ایم که بیشتر از کاهش جهانی قیمت فلزات ناشی شده است.

محمد آزاد ادامه می دهد که در حال حاضر قیمت هر شمش آهن به 1200 تومان کاهش یافته، این در حالیست که قیمت آهن در سال گذشته در مشابه همین ماه (مردادماه) 1800 تومان بود.

او در پیش بینی روند قیمت آهن در بازار داخلی گفت: به نظر می رسد تا آخر دی ماه قیمت شمش آهن تغییر نخواهد داشت و ما شاهد ثابت ماندن قیمت آهن نیز خواهیم بود و اگر یکی دو درصد افزایش یا کاهش قیمت داشته باشیم این یکی دو درصد تغییر قیمت معمولی است.

این فعال بازار آهن خاطر نشان کرد: برای پیش بینی قیمت آهن تا آخر سال باید منتظر بودجه سال 95 دولت باشیم. البته اگر طرح ساختمان سازی و پروژه های عمرانی رونق پیدا کند آنوقت در ماه بهمن پیش بینی قیمت آهن را تا آخر سال می توانیم داشته باشیم.

در همین راستا، یکی از فعالان بازار آهن در شادآباد تهران در این باره می گوید: قیمت آهن از آغاز سال 94 روند نزولی به خود گرفت و تا الان هم این کاهش قمیت نیز ادامه دارد.

او علت اصلی کاهش قیمت آهن را رکود ساختمان سازی و پروژه های عمرانی دانست و گفت: از دلایل دیگر کاهش قیمت آهن، روند نزولی قیمت جهانی فولاد و سنگ آهن است.

او در مورد پیش بینی قیمت آهن در ماههای آینده تصریح کرد: قیمت آهن در حال حاضر 1200 تومان است که این کف قیمت آهن است و در چند ماه آینده شاهد ثابت ماندن قیمت آهن نیز خواهیم بود.

به گفته این فعال بازار آهن، اگر پروژه های عمرانی و ساختمان سازی در کشور رونق گیرد، قیمت آهن و فولاد هم تغییر خواهد کرد و باعث افزایش قیمت آهن خواهیم بود.

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

روند کاهشی قیمت‌ها در بازار آهن و فولاد ادامه می‌یابد؟، فروشگاه فولاد آسمان، انواع فولاد، فولاد آلیاژی، فروش فولاد، قیمت فولاد، فروشگاه فولاد