شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه‌کننده شمش فولاد در کشور موفق شد از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، بیشترین مقدار صادرات فولاد کشور را به خود اختصاص دهد.

عبدالمجید شریفی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، تولید شرکت را طی این مدت، یک میلیون و یکصد و شصت هزارتن و میزان صادرات را 453 هزار و ششصد تن اعلام کرد. ارقام ذکر شده بیانگر رشد 215 درصدی در صادرات و 5 درصدی در تولید شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد.

وی افزود: در همین مدت با تولید دومیلیون و 325 هزارتن گندله سنگ آهن و یک میلیون و 320 هزارتن آهن اسفنجی، به رشد 15 درصدی در تولید گندله و رشد 14درصدی در تولید اسفنجی رسیدیم.

شریفی با اعلام این مطلب افزود: در چهار ماه مورد اشاره، محصولات تولیدی این شرکت از طریق بندر امام خمینی (ره)، به بازارهای هدف از جمله بنگلادش، ابوظبی، پاکستان، ترکیه، تایلند، عمان، مصر، سودان و دیگر مشتریان منطقه ارسال شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: همکاران پرتلاش بخش های ارسال محصول و صادرات، موفق شدند در تیرماه امسال 131 هزارتن شمش را به بندر حمل و از آنجا به مقاصد صادراتی مربوطه ارسال کنند که این میزان صادرات، رکوردی جدید محسوب می شود. شایان ذکر است رکورد قبلی در این زمینه 118 هزارتن و مربوط به اردیبهشت ماه امسال بوده است.

شریفی در تشریح شرایط سخت حاکم بر محیط کسب و کار و کاهش قیمت و تقاضای موثر فولاد در بازارهای داخلی، همزمان با کاهش قیمت های جهانی محصولات فولادی افزود:

در بازار جهانی همراستا با کاهش قیمت فولاد، نهاده‌های تولید نظیر سنگ آهن، قراضه، و حمل و نقل و انرژی کاهش پیدا کرده و منطقاً لازم است تمهیداتی در جهت کاهش قیمت های داخلی نهاده های تولید انجام شود و در جهت تقویت رقابت پذیری محصولات تولید داخل اقدامات موثری توسط مسئولین مربوطه صورت پذیرد.

وی افزود با توجه به عرضه مازاد تولید فولاد کشور چین در بازارهای منطقه کاهش ارزش روپل در مقابل دلار و تهدید واردات بی رویه محصولات فولادی به کشور لازم است: تعرفه موثر واردات شمش و محصولات فولادی در جهت حمایت از تولیدات داخلی افزایش یابد. به منظور امکان رقابت در بازارهای جهانی و امکان کاهش قیمت تمام شده محصولات، اقدامات موثری به جهت کاهش قیمت سنگ آهن، حمل و نقل و انرژی متناسب با روند جهانی که طی سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، صورت پذیرد.

نظارت موثر در جهت جلوگیری از واردات محصولات با کیفیت پایین توسط سازمان ملی استاندارد و دیگر نهادهای ذیربط بعمل آید.

کاهش هزینه های تامین مالی و استمهال بدهی های شرکت های فولادسازی عملیاتی شودد.

اعطای به موقع و موثر مشوق ها و جوایز صادراتی در جهت پوشش بخشی از هزینه های تولید صورت گیرد.

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

فولاد خوزستان 450 هزار تن شمش صادر کرد، فروشگاه فولاد آسمان، انواع فولاد، فولاد آلیاژی، فروش فولاد، قیمت فولاد، فروشگاه فولاد