فولاد مبارکه بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرد
فولاد – سهام فولاد مبارکه اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریور، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

به گزارش ماین نیوز، این مطلب را امــیرحسین نادری، معـــاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان مطرح کرد و در ادامه درباره تاثیر افزایش قیمت جهانی الکترود گرافیتی بر سودآوری شرکت بیان کرد: برای تولید هر تن فولاد به روش قوس الکتریکی حدود ۲ کیلوگرم الکترود گرافیتی به کار می‌رود. رشد قیمت الکترود گرافیتی در ماه‌های اخیر بر افزایش بهای تمام شده تولید محصول موثر است اما این افزایش بهای تمام شده در حدی نبوده که موجب نگرانی شود. در دسترس نبودن الکترود گرافیتی می‌تواند نگرانی‌هایی در پی داشته باشد ولی در حال حاضر مشکلی برای تامین الکترود گرافیتی وجود ندارد.

این در حالی است که فولاد مبارکه اصفهان طرح توسعه‌ای برای تولید الکترود گرافیتی را در دست اجرا دارد که ت۲سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید. پس از بهره‌برداری از این طرح، بخشی از نیاز شرکت به این محصول تامین خواهد شد.

بودجه سال ۹۷ با توجه به رشد کمی و کیفی محصولات تدوین می‌شود
نادری درباره ظرفیت‌های فولاد مبارکه و بودجه سال آتی این شرکت گفت: با توجه به بهره‌برداری از چند طرح توسعه فولاد مبارکه در سال آینده، بودجه سال ۹۷ با در نظر گرفتن رشد کمی و کیفی محصولات تدوین خواهد شد. از نظر حجمی بیش از ۷.۵ میلیون تن محصول تولید خواهیم کرد؛ اما نکته قابل تامل آن است که طرح‌های توسعه فولاد مبارکه، هم به منظور افزایش ظرفیت کمی و هم برای ارتقای کیفی محصول است. هرچه کیفیت محصولات تولیدی بهبود یابد، حاشیه سود محصول افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تامین نیاز بازار تسهیل خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تداوم وضعیت رو به رشد در بازارهای جهانی، سال آینده از بهترین سال‌های فولاد خواهد بود؛ به طوری که هم در حوزه سودآوری و هم در حوزه سرمایه‌گذاری موقعیت مناسبی خواهیم داشت.

سبد سهام پرارزش فولاد مبارکه
همچنین شرکت فولاد مبارکه از پرتفوی بورسی مطلوبی شامل «ومعادن»، «هرمز»، «کگل»، «کچاد»، «وتوکا» و… برخوردار بوده است و به نظر می‌رسد در سال ۹۷ بابت سود سرمایه‌گذاری‌ها، سودآوری «فولاد» نیز رشد کند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات فولاد مبارکه با کیفیت‌تر و با قیـــمت تمام شــــده کــــمتر از نمونه‌های مشابه خارجی است، گفت: دولت به پشتوانه صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند.
محمدرضا صفی‌خانی که به اتفاق هیات همراه از شرکت فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، اظهار کرد: ما به همراه نمایندگی مرکز خدمات فولاد مبارکه به این شرکت آمدیم تا راه‌های تعامل بیشتر واحدهای صنعتی استان لرستان با فولاد مبارکه را بررسی کنیم و در نهایت سهم استان لرستان را در استفاده از محصولات این شرکت ارتقا دهیم.
وی در جواب این پرسش که شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در تولید ملی را چطور ارزیابی کردید، گفت: ظرفیت فولاد مبارکه، مدیریت منسجم و پویایی شرکت در همه جا به خوبی مشاهده می‌شود و می‌توان گفت یکی از پشتوانه‌های خوب کشور، فولاد مبارکه است.

وی در ادامه افزود: یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تقویت زنجیره تولید فولاد است و به عنوان اهداف اصلی به آن توجه شده، بنابراین با توجه به ساختاری که در فولاد مبارکه است و ظرفیت‌های توسعه‌ای که در حال اجراست، هم در ایجاد اشتغال و هم تولید می‌توان به آن تکیه کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان درباره اینکه هم‌اکنون در استان لرستان چه میزان از محصولات فولاد مبارکه استفاده می‌شود، بیان کرد: درحال‌حاضر ۲۴ واحد صنعتی استان لرستان از تولیدات فولاد مبارکه استفاده می‌کنند و یک مرکز خدمات هم در استان داریم و با توجه به اینکه می‌خواهیم زنجیره تولید را در واحدهای صنعتی و به ویژه فلزی بیشتر حمایت و تقویت کنیم، در حال رایزنی با مدیران شرکت برای ارتقای سهم استان لرستان از محصولات این شرکت هستیم.
وی درباره کیفیت محصولات فولاد مبارکه گفت: کیفیت محصولات این شرکت بسیار عالی است؛ به گونه‌ای که رضایت کامل مصرف‌کننده را در پی دارد. با توجه به توسعه‌ فولاد مبارکه و ظرفیت این شرکت، باید از واردات جلوگیری شود.
در عین حال با توجه به اینکه در واحدهای کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه فولاد مبارکه به طور جدی به کیفیت محصولات توجه می‌شود و قیمت تمام شده محصولات این شرکت کمتر از مشابه خارجی است؛ به نظر می‌رسد باید بیش از پیش به ارزش تولید داخل توجه شود. صفی‌خانی یادآوری کرد: با توجه به اینکه روز به روز ظرفیت تولید و تنوع محصولات فولادمبارکه در حال افزایش است، باید حمایت جدی از تولید داخلی مورد نظر قرار گیرد. در این زمینه باید با استفاده از اعمال تعرفه‌ها و ابزارهای مختلف از تولید داخلی حمایت شود تا در هیچ یک از کارخانه‌های تولید فولاد دپوی محصول نداشته باشیم و تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد.

راه دستیابی به تولید ۷.۵ میلیون تن فولاد مذاب
با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی روی کوره‌های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید ۷.۵ میلیون تن فولاد مذاب و تولید۷.۲ میلیون تن اسلب در کوره‌های قوس الکتریکی و ریخته‌گری مداوم این شرکت هموار شد.
این خبر را محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه داد و در این باره گفت: ناحیه فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسان‌سازی بدنه و سقف کوره‌های ۳ تا ۶ با سایر کوره‌ها را در دستور کار خود قرار داد. وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم روی کوره شماره ۳ و از اواسط تیر ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم روی کوره شماره ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و بر اساس برنامه زمانبندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از شروع به کار به انجام رسید.

http://www.steely.irدر همین زمینه، غلامرضا سلیمی، رییس کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تاکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهده مدیریت و کارشناسان ناحیه فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده‌سازی بدنه کوره‌ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل‌های آبگرد بدنه و بهبود مصارف عمده کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به‌دست آمد. وی با تتکید بر اینکه این فعالیت در آینده نزدیک روی کوره‌های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، بر اساس برنامه زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید ۵۷ میلیون تن فولاد مذاب در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.توحـیـــدی در پایان از حمایـــــت‌های مدیریت عالی سازمان به کنظور تسریع در انجام این پروژه ارزشمند و همچنین از واحدهای مهندسی کارخانه، امور قراردادها، تعمیرگاه مرکزی، تعمیرات مرکزی و همچنین مسئولان و کارشناسان و کارکنان فولادسازی شامل تولید و تعمیرات کوره‌ها، خدمات فنی فولادسازی و همچنین پیمانکارانی که در به ثمر رسیدن این پروژه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

منبع : ماین نیوز

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

http://www.steely.ir

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

 

فولاد مبارکه بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرد ، 27/06/96 ، فروشگاه فولاد آسمان ، انواع فولاد، قیمت فولاد، فولاد قالب پلاستیک
Tagged on: