فولاد – مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: بستر مناسبی برای عرضه مازاد تولید فولادسازان در بازار داخلی و خارجی وجود ندارد.

 

به گزارش ماین نیوز، بهرام سبحانی گفت: تولیدکنندگان فولاد به دلیل کاهش قیمت‌های جهانی توان رقابت و ورود به عرصه جهانی ندارند و بستر مناسبی برای عرضه مازاد تولید آنها در بازار داخلی و خارجی وجود ندارد.

مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار کرد: در شرایط فعلی سه راه پیش روی فولادسازان کشور برای خروج از رکود بازار موثر واقع نشده است.

او با بیان اینکه بازار فولاد تابع فعالیت‌های ساخت و ساز است و پروژه‌های عمرانی در حالت رکود است، گفت: بودجه‌ای که دولت به پروژه‌های عمرانی تا کنون اختصاص داده آن‌طور نبوده که تقاضا برای محصولات فولادی افزایش یابد و همچنان تقاضا برای محصولات فولادی در بازار کم است.

مدیرعامل فولادمبارکه اصفهان بخشنامه اخیر وزارت صنعت را در راستای ایجاد توازن و تعادل زنجیره فولاد موثر دانست و گفت: با توجه به افزایش تولید فولاد که برخلاف کاهش تقاضا در این سال‌ها شدت گرفته، تولیدکنندگان برای فروش و معامله تولیدات‌ خود در بازار مشکلات بسیاری دارند. برای خارج شدن از رکود سه راه بیشتر پیش روی خود ندارند که یا تولید و موجودی انبارهای خود را در بازار داخلی بفروشند که توان چنین کاری را ندارند یا اینکه تولید خود را متوقف یا کاهش دهند. راه سومی هم وجود دارد که فولادسازان باید تولیدشان را صادر کنند اما در زمینه ورود به بازارهای صادراتی باید گفت به دلیل کاهش قیمت‌های جهانی رقابت و ورود به عرصه جهانی سخت است و تولیدکنندگان کشور توان رقابت و صادرات محصولات‌شان را ندارند.

سبحانی افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان فولاد گرفتار چنین مشکلاتی هستند و انتظار دارند همانند زمانی که در شرایط رونق اقتصادی و تولید ناخالص داخلی به اقتصاد کشور کمک‌کرده‌اند الان هم از سوی دولت مورد حمایت قرار بگیرند. این حمایت نیز می‌تواند تخفیف یا تعلیق بدهی‌های بانکی آنها باشد.

او افزود: در مقطع کنونی فولادمبارکه هم این مشکلات را دارد اما چون مجموعه تولیدی بزرگی است، می‌تواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد. در واقع تلاش کرده‌ایم با صادرات بیش از 30 درصد تولیدمان توانایی مقابله به این مشکلات را به دست بیاوریم. اما در داخل کشور مانند باقی واحدهای فولادسازی مشکل داریم. در واقع فولادمبارکه تافته جدا بافته نیست اما به دلیل برخورداری از پتانسیل‌ها و برنامه‌ریزی که برای آنها انجام شده کمتر دچار این گرفتاری‌ها است.

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

3 راه خروج فولاد از رکود ، فروشگاه فولاد آسمان