کارخانه فولاد با فناوری ایرانی در کشور پرو احداث می‌شود که بخشی از تجهیزات اصلی در ایران ساخته شده و به کشور مقصد صادر می‌شود.

تفاهم‌نامه احداث کارخانه تولید احیای مستقیم با فن‌آوری پرد (ساخت ایران) و نیز کارخانه فولادسازی، با سرمایه‌گذاری شرکت چینی در کشور پرو (آمریکای جنوبی) به امضا رسید.

قرارداد احداث نخستین کارخانه احیای مستقیم در آمریکای جنوبی به روش گازی بین سرمایه‌گذار چینی و یک شرکت ایرانی به‌عنوان صاحب فناوری پرد منعقد شد.

ظرفیت سالانه این طرح یک میلیون تن آهن اسفنجی است که محصول تولیدی در واحد فولاد سازی استفاده خواهد شد. ساخت کارخانه فولادسازی نیز با فن‌آوری ایرانی، توسط شرکت ایرانی در این کشور (پرو) انجام می‌شود.

بخش کوره این کارخانه (احیای مستقیم) توسط شرکت ایرانی طراحی و بخشی از تجهیزات اصلی آن در ایران ساخته و به کشور مذکور صادر خواهد شد.

احداث نخستین کارخانه فراسرزمینی در چین

بنا به این گزارش، پس از احداث موفقیت آمیز ۴ کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش بومی «پِرِد» در ایران و احداث نخستین کارخانه فراسرزمینی در کشور چین به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد جهان (با هدف عبور از چالش‌های زیست محیطی روش کوره بلند)، اکنون سرمایه گذاران خارجی به دنبال این فناوری ایرانی هستند.

افزون بر این، در داخل ایران نیز ۳ طرح مگامدول دیگر شامل فولاد کردستان، سیمین هرمز و هرمزگان با روش بومی پرد در حال اجراست.

تاریخ:1402/06/14

منبع:افق تهران

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

احداث کارخانه فولاد با فناوری ایرانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *