plastic mold steel , 1.2312, 1.2311, 1.2738, 1.2316, 1.2083 , فولاد قالب پلاستیک ، فروشگاه فولاد ، قیمت فولاد ، فولاد آسمان ،

Plastic Mold Steel 1.2312 ( 40CrMnMoS8-6)
Designation
DIN: 40 CrMnMoS 86
AFNOR: 40 CMD 8.S
UNI:
AISI: P20 + S

Chemical composition:
C 0.40
Si 0.40
Mn 1.50
Cr 1.90
Mo 0.20
S 0.06
Strength:

≈ 1080 N/mm²

Thermal conductivity at 100 °C:

35 W/m K

Character:

alloyed and pre-hardened tool steel, with excellent machinability in the hardened condition because of the Sulphur additive; high dimensional stability

Application:

plates for mold bases and die sets with increased requirements on strength; high-tensile machine parts

Polishing:
technical polishing possible; for higher surface requirements we recommend 1.2311 or 1.2738

Nitriding:
increases the steel’s wear resistance

Heat treatment:

already pre-toughened; usually no heat treatment required

Nitriding:
Before nitriding, stress-relief annealing at 580 °C is recommended (Meusburger standard).

Hardening:
840 to 860 °C

Cooling:
down to 180 °C/220 °C in oil/hot bath
obtainable hardness: 52 HRC

Tempering:
slow heating to tempering temperature immediately after hardening; then maintain the temperature in the furnace for at least 1 hour per 25 mm part thickness

steely.ir(1.2312)

 for more information you can contact us ,

MOB : +989121859720

what’sapp: +989121859720

Skype : Kabiri.nima

فولادهای قالب پلاستیکی،plastic mold steel , انواع فولاد قالب پلاستیک، قیمت فولاد قالب پلاستیک،فولاد ، فروشگاه فولاد

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

فولادهای قالب پلاستیکی

رديف

مارک

فولادآلياژی

مقايسه استانداردها

مارک

BOHLER

DIN

ساير استانداردها

شماره مواد

سمبل

1

2162S

M100

1.2162

21MnCr5

2

2312S

M200

1.2312

40CrMnMoS8 6

3

2735S

M120

1.2735

15NiCr14

4

2764S

M130

1.2764

X19NiCrMo4

5

9014S

M300

~1.2316

~X36CrMo17

6

9015S

M310

~1.2083

~X42Cr13

فولاد قالب پلاستیک، plastic mold steel , انواع فولاد قالب پلاستیک، قیمت فولاد قالب پلاستیک ، فولاد قالب پلاستیک ، فروشگاه فولاد آسمان

در ساخت قالب پلاستیکی انتخاب نوع و عناصر آلیاژی فولاد نقش تاثیر گذاری در عمر، عملکرد و هزینه قالب دارد. هزینه های تولید قالب پلاستیکی به صورت غیر مستقیم وابسته به فولاد است که در صورت عدم انتخاب فولاد الیاژی مناسب، هزینه های اضافی را به قالب تحمیل می کند.خصوصیات قطعه که برای ساخت قالب پلاستیکی و انتخاب فولاد آلیاژی مربوطه مؤثر است عبارتند از:

  • صافی سطح
  • گرین کاری
  • خورنده بودن یا ساینده بودن جنس قطعه
  • دقت ابعادی
  • تیراژ تولیدی
  • زمان ساخت

فولادهای قالب های پلاستیک

فولادهای قالب های پلاستیک با توجه چقرمگی آنها (نوع عملیات حرارتی) به چهار دسته تقسیم می شوند:

پیش سخت شده (Pre Hardened)

آنیل (Annealed)

پیر سخت شونده (Age Hardening)

فولاد های پیش سخت شده: (Pre Hardened)

این فولادها به صورت سخت کاری شده و باز پخت شده به بازار ارائه می شوند ومی توان نقش قالب مورد نظر را روی آنها به صورت مستقیم اجرا و بهره برداری کرد.از مهمترین مزایای این فولاد ها میتوان به کوتاه شدن فرایندهای ساخت و عدم ایجاد ترک های ریز در اثر عملیات حرارتی اشاره نمود.این فولاد ها معایبی هم دارند ازجمله: زمان ماشین کاری این فولادها با توجه به سختی آنها بیشتر از فولادهای آنیل شده است و باتوجه به اینکه سختی اینگونه فولادها به تدریج از سطح به عمق کم میشود،قالب هایی که توسط اینگونه فولادها تهیه میشوند دارای سختی یکنواخت نیستند.همچنین برای رزین هایی که بسیار ساینده یا دارای دمای پروسه بسیار بالا هستند،مناسب نیستند.

فولاد قالب تزریق پلاستیک P20- یا بدونP20

فولادهای ونربل مورد استفاده در قالب تنها انتخاب و تنها روش در قالب های تزریق پلاستیک به حساب نمی آیند،اما روش قابل اطمینان در پروسه تولید قالب پلاستیکی است. ترجیح اکثریت قالب سازان در انتخاب فولاد  برای قالب P20 است . “p20” تقریبا با فولادهایی که با ریختگری تولید میشوند یکسان می باشند.

P20 چیست؟فولادی محبوب است که از لحاظ ترکیب به فولاد “کروم دار” 41xx که در کاربردهای فضایی استفاده می شود شباهت دارد.با توجه به 0.4 درصد کربنی که در داخل این فولاد موجود است،نمی بایست انتظار داشت که آلیاژ p20 از نوع فولاد سخت شونده در روغن باشد، پدیده کوئنچ کردن نیز بعد از رسیدن به دمای 830 درجه سلسیوس انجام می شود.p20 به علت چکش خوار بودن دارای کاربردهای زیادی می باشد:در دمای 7800 درجه به حالت خمیری میرسد و به واسطه خنک کاری توسط هوا می تواند در دماهای پایین نیز نرم باشد.

زمانی که مقدار ثبت شده برای فولاد پایه 50 HRC می باشد، p20 می تواند مقداری بیش از 50 HRC سخت شود، حتی اگر مقدار سختی بیشتر و مقاومت شیمیایی بالاتر از این آلیاژ انتظار رود می توان با نیترید کردن آن سختی را تا 60 HRC افزایش داد.میتوان سخت کاری عمقی نزدیک به نیم میلیمتر  در قطعه ایجاد کرد.روشی دیگر استفاده از روکش کروم است که به شرط دمای متوسط مشخص از ترد شدن به واسطه هیدروژن جلوگیری می کند.

هرچند استفاده از مواد سخت کاری شده فشار و زحمت بیشتری را به قالب سازتحمیل می کند اما  وجود حفره های عمیق نیاز به بخش های ساختاری بیشتری دارد،اگر عملیات حرارتی به خوبی انجام نشود،پدیده ایجاد شده را تأثیر به سزایی در کور و کویتی  core and cavity قالب خواهد داشت.اگر در مرحله ماشین کاری لایه بیرونی کاملا برداشته شود،تنش باقیمانده باعث تغیر شکل بلوک خواهد شد،که در اینجا نیاز به انجام یک یا دو مرحله کاهش تنش باقیمانده در ماده خواهیم داشت.

المان ها و عناصر مختلف موجود در یک آلیاژ برای استحکام ساختاری فلز حائز اهمیت است اما روش و چگونگی قالب گییری نیز دارای اهمیت بالایی می باشد.روش های تولید پیشرفته مانند ذوب مجدد در خلاء و متالوژی پودری میتوانند موجب شکل گیری ساختاری بسیار پیوسته از فولاد شوند،اما طبیعی است که هزینه این روش ها نیز بیشتر خواهد بود

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

فولاد مبارکه بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرد ، 27/06/96 ، فروشگاه فولاد آسمان ، انواع فولاد، قیمت فولاد، فولاد قالب پلاستیک

فولاد مبارکه بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرد
فولاد – سهام فولاد مبارکه اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریور، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

به گزارش ماین نیوز، این مطلب را امــیرحسین نادری، معـــاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان مطرح کرد و در ادامه درباره تاثیر افزایش قیمت جهانی الکترود گرافیتی بر سودآوری شرکت بیان کرد: برای تولید هر تن فولاد به روش قوس الکتریکی حدود ۲ کیلوگرم الکترود گرافیتی به کار می‌رود. رشد قیمت الکترود گرافیتی در ماه‌های اخیر بر افزایش بهای تمام شده تولید محصول موثر است اما این افزایش بهای تمام شده در حدی نبوده که موجب نگرانی شود. در دسترس نبودن الکترود گرافیتی می‌تواند نگرانی‌هایی در پی داشته باشد ولی در حال حاضر مشکلی برای تامین الکترود گرافیتی وجود ندارد.

این در حالی است که فولاد مبارکه اصفهان طرح توسعه‌ای برای تولید الکترود گرافیتی را در دست اجرا دارد که ت۲سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید. پس از بهره‌برداری از این طرح، بخشی از نیاز شرکت به این محصول تامین خواهد شد.

بودجه سال ۹۷ با توجه به رشد کمی و کیفی محصولات تدوین می‌شود
نادری درباره ظرفیت‌های فولاد مبارکه و بودجه سال آتی این شرکت گفت: با توجه به بهره‌برداری از چند طرح توسعه فولاد مبارکه در سال آینده، بودجه سال ۹۷ با در نظر گرفتن رشد کمی و کیفی محصولات تدوین خواهد شد. از نظر حجمی بیش از ۷.۵ میلیون تن محصول تولید خواهیم کرد؛ اما نکته قابل تامل آن است که طرح‌های توسعه فولاد مبارکه، هم به منظور افزایش ظرفیت کمی و هم برای ارتقای کیفی محصول است. هرچه کیفیت محصولات تولیدی بهبود یابد، حاشیه سود محصول افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تامین نیاز بازار تسهیل خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تداوم وضعیت رو به رشد در بازارهای جهانی، سال آینده از بهترین سال‌های فولاد خواهد بود؛ به طوری که هم در حوزه سودآوری و هم در حوزه سرمایه‌گذاری موقعیت مناسبی خواهیم داشت.

سبد سهام پرارزش فولاد مبارکه
همچنین شرکت فولاد مبارکه از پرتفوی بورسی مطلوبی شامل «ومعادن»، «هرمز»، «کگل»، «کچاد»، «وتوکا» و… برخوردار بوده است و به نظر می‌رسد در سال ۹۷ بابت سود سرمایه‌گذاری‌ها، سودآوری «فولاد» نیز رشد کند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات فولاد مبارکه با کیفیت‌تر و با قیـــمت تمام شــــده کــــمتر از نمونه‌های مشابه خارجی است، گفت: دولت به پشتوانه صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند.
محمدرضا صفی‌خانی که به اتفاق هیات همراه از شرکت فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، اظهار کرد: ما به همراه نمایندگی مرکز خدمات فولاد مبارکه به این شرکت آمدیم تا راه‌های تعامل بیشتر واحدهای صنعتی استان لرستان با فولاد مبارکه را بررسی کنیم و در نهایت سهم استان لرستان را در استفاده از محصولات این شرکت ارتقا دهیم.
وی در جواب این پرسش که شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در تولید ملی را چطور ارزیابی کردید، گفت: ظرفیت فولاد مبارکه، مدیریت منسجم و پویایی شرکت در همه جا به خوبی مشاهده می‌شود و می‌توان گفت یکی از پشتوانه‌های خوب کشور، فولاد مبارکه است.

وی در ادامه افزود: یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تقویت زنجیره تولید فولاد است و به عنوان اهداف اصلی به آن توجه شده، بنابراین با توجه به ساختاری که در فولاد مبارکه است و ظرفیت‌های توسعه‌ای که در حال اجراست، هم در ایجاد اشتغال و هم تولید می‌توان به آن تکیه کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان درباره اینکه هم‌اکنون در استان لرستان چه میزان از محصولات فولاد مبارکه استفاده می‌شود، بیان کرد: درحال‌حاضر ۲۴ واحد صنعتی استان لرستان از تولیدات فولاد مبارکه استفاده می‌کنند و یک مرکز خدمات هم در استان داریم و با توجه به اینکه می‌خواهیم زنجیره تولید را در واحدهای صنعتی و به ویژه فلزی بیشتر حمایت و تقویت کنیم، در حال رایزنی با مدیران شرکت برای ارتقای سهم استان لرستان از محصولات این شرکت هستیم.
وی درباره کیفیت محصولات فولاد مبارکه گفت: کیفیت محصولات این شرکت بسیار عالی است؛ به گونه‌ای که رضایت کامل مصرف‌کننده را در پی دارد. با توجه به توسعه‌ فولاد مبارکه و ظرفیت این شرکت، باید از واردات جلوگیری شود.
در عین حال با توجه به اینکه در واحدهای کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه فولاد مبارکه به طور جدی به کیفیت محصولات توجه می‌شود و قیمت تمام شده محصولات این شرکت کمتر از مشابه خارجی است؛ به نظر می‌رسد باید بیش از پیش به ارزش تولید داخل توجه شود. صفی‌خانی یادآوری کرد: با توجه به اینکه روز به روز ظرفیت تولید و تنوع محصولات فولادمبارکه در حال افزایش است، باید حمایت جدی از تولید داخلی مورد نظر قرار گیرد. در این زمینه باید با استفاده از اعمال تعرفه‌ها و ابزارهای مختلف از تولید داخلی حمایت شود تا در هیچ یک از کارخانه‌های تولید فولاد دپوی محصول نداشته باشیم و تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد.

راه دستیابی به تولید ۷.۵ میلیون تن فولاد مذاب
با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی روی کوره‌های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید ۷.۵ میلیون تن فولاد مذاب و تولید۷.۲ میلیون تن اسلب در کوره‌های قوس الکتریکی و ریخته‌گری مداوم این شرکت هموار شد.
این خبر را محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه داد و در این باره گفت: ناحیه فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسان‌سازی بدنه و سقف کوره‌های ۳ تا ۶ با سایر کوره‌ها را در دستور کار خود قرار داد. وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم روی کوره شماره ۳ و از اواسط تیر ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم روی کوره شماره ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و بر اساس برنامه زمانبندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از شروع به کار به انجام رسید.

http://www.steely.irدر همین زمینه، غلامرضا سلیمی، رییس کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تاکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهده مدیریت و کارشناسان ناحیه فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده‌سازی بدنه کوره‌ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل‌های آبگرد بدنه و بهبود مصارف عمده کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به‌دست آمد. وی با تتکید بر اینکه این فعالیت در آینده نزدیک روی کوره‌های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، بر اساس برنامه زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید ۵۷ میلیون تن فولاد مذاب در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.توحـیـــدی در پایان از حمایـــــت‌های مدیریت عالی سازمان به کنظور تسریع در انجام این پروژه ارزشمند و همچنین از واحدهای مهندسی کارخانه، امور قراردادها، تعمیرگاه مرکزی، تعمیرات مرکزی و همچنین مسئولان و کارشناسان و کارکنان فولادسازی شامل تولید و تعمیرات کوره‌ها، خدمات فنی فولادسازی و همچنین پیمانکارانی که در به ثمر رسیدن این پروژه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

منبع : ماین نیوز

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

http://www.steely.ir

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

 

تفاهم نامه کارخانه جهان فولاد سیرجان به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد و منطقه چهارگنبد به امضاء رسید. 96/06/27 ، فروشگاه فولاد آسمان ، اناع فولاد آلیاژی، فولاد قالب پلاستیک، قیمت فولاد

کارخانه جهان فولاد سیرجان ، معین اقتصادی
فولاد – تفاهم نامه کارخانه جهان فولاد سیرجان به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد و منطقه چهارگنبد به امضاء رسید.

به گزارش ماین نیوز، استاندار کرمان در جلسه اقتصاد مقاومتی بخش بلورد سیرجان گفت: با کمک کارخانه جهان فولاد سیرجان کارخانه جهان فولاد سیرجان ، معین اقتصادیکمبودهای مالی این منطقه برای رونق بیشتر برطرف می شود.
رزم حسینی افزود: برای رفع مشکلات و کمبودها مردم منتظر منابع دولتی نباشند.
وی گفت: در استان کرمان به دنبال ایجاد نهاد اقتصادی پایدار هستیم تا طرح های توسعه با تغییر مدیران، متوقف نشود.

وی با اشاره به اینکه تک تک مردم باید در عرصه اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند ، گفت: معین اقتصاد مقاومتی باید زیر پوست شهر را حس کند و با مشکلات مردم اشنا باشد.
فرماندار سیرجان نیز از همکاری 23 کارخانه یا شرکت صنعتی و معدنی به عنوان معین اقتصادی در هر منطقه از شهرستان سیرجان خبر داد .
مکی آبادی افزود: در راستای تحقق مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان سیرجان، 22 طرح با اعتباری بالغ بر دو هزار و 400 میلیارد تومان اجرایی شد و بین 10 تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیرهم با اشاره به وجود 12 هزار و 500 نفر فارغ التحصیل بیکار در شهرستان سیرجان گفت: به رغم تعدد طرح های معدنی و صنعتی ، این افراد بومی هنوز جذب بازار کارنشده اند . آغاز فعالیت بیست و سومین معین اقتصادی در استان کرمان ، مجتمع جهان فولاد ، معین اقتصادی بلورد شد .

منبع : ماین نیوز

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

www.steely.ir

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

فروش میلگرد چینی تولیدی از ضایعات‌ آهن‌ ایرانی با نصف قیمت ، 96/06/27 ، فروشگاه فولاد آسمان ، قیمت انواع فولاد، قیمت فولاد ، قیمت شمش

فروش میلگرد چینی تولیدی از ضایعات‌ آهن‌ ایرانی با نصف قیمت
فولاد – عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی، گفت: چین ضایعات آهن را از کشور ما خریداری می‌کند و بعد از تبدیل آن به میلگرد محصول خود را نصف قیمت میلگرد تولید داخل در کشور ما به‌فروش می‌رساند.

به گزارش ماین نیوز، محمدرضا منصوری درخصوص هزینه‌های سرباز تولید و قیمت تمام شده محصولات تولیدی، اظهار داشت: دربحث تامین منابع انرژی ارزان‌ترین منابع را داریم به‌صورت مثال ارزان‌ترین برق را با قیمت هر کیلیو وات ساعت یک سنت برای صنعت داریم و همچنین گاز نیز شرایط مشابهی را دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گران‌ تولید کردن در بخش‌های خصوصی و دولتی بحث‌های خاص خود را دارد، گفت: در این مسئله می‌توانیم از توانمندی، تکنولوژی و نیروی انسانی نام ببریم

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس وشورای اسلامی با اشاره به اینکه با ورود تکنولوژی‌های جدید تولید افزایش و در کنار آن قیمت محصول نیز کاهش می‌یابد، اضافه کرد: در کارگاهی که دستگاه پرس آن اتوماتیک است میزان تولید آن افزایش پیدا می‌کند و همچنین برق کمتری را نیز استفاده می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت، عامل دیگری برای تولید ارزان است که اثر بسیار زیادی دارد، بیان کرد: تکنیک‌های مهندسی صنایع باعث می‌شود تا هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند، در برخی از تولیدات مخصوصا در بحث خودرو قیمت محصول چندین برابرقیمت واقعی است اما با توجه به افزایش چندین برابری قیمت دلار در سال‌های اخیر در امر صادرات موفق عمل نکرده‌ایم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسائل نشان می‌دهد که مدیریت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: مدیر دولتی در واحدهای تولیدی مهمان است و بعد از دوسال از واحد تولیدی به‌بخش دیگری منتقل می‌شود که این مسئله باعث می‌شود که مدیر نتواند رقابتی فکر کند، با تعرفه قیمت‌ها را افزایش می‌دهیم تا تولیدکنندگان دولتی توان فروش در بازار را داشته باشند.

منصوری در خصوص اینکه چه زمانی می‌توانیم تولید ارزان داشته باشیم، اظهار داشت: هر زمانی که نظام آموزش و پرورش کشور تغییر کند می‌توان این ضعف را برطرف کنیم، با این نظام آموزشی فعلی نباید انتظار رقابت در عرصه تولید را داشته باشیم، دانش‌آموزان در دوران تحصیل تخصصی را کسب نمی‌کنند و بعد از ورود به‌بازار دید لازم را در خصوص تولید و صنعت ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در خصوص صادرات فرش نیز دچار مشکل شده‌ایم، ادامه داد: دانش‌آموزان باید در مدارس دیپلم‌ فرش دریافت کند و در کنار کسب سواد و تحصیل تخصص لازم را نیز کسب کند، کتاب و درس نخبگان نیز همانند دیگر دانش‌آموزان عادی است.

منصوری با اشاره به اینکه چین ضایعات آهن را از کشور ما خریداری می‌کند و بعد از تبدیل آن به میلگرد محصول خود را نصف قیمت میلگرد تولید داخل در کشور ما به‌فروش می‌رساند، اضافه کرد: تمامی این مسائل به ضعف مدیریت و تکنولوژی در کشور ما بر می‌گردد که ضعف تکنولوژی با تغییر نظام آموزشی قابل اصلاح است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با تغییر نظام آموزشی خالق تکنولوژی شویم، تصریح کرد: عمر تکنولوژی پنج سال است اگر به‌خواهیم تکنولوژی را وارد کنیم بعد از گذشت پنج سال با پرداخت هزینه باید به دنبال واردات تکنولوژی جدید باشیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قبول کنیم با این نظام آموزش و پرورش فعلی تولید ما نه رقابت‌پذیر است و نه کیفیت لازم را دارد، زیرا افرادی را تربیت نکرده‌ایم که تخصصی رفتار کنند، خاطرنشان کرد: تربیت نیروی انسانی در این زمینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بخشی از این نیروی انسانی تکنولوژی لازم را خلق می‌کند و همچنین نباید اجازه دهیم تا فرار مغزها صورت گیرد.

منبع : ماین نیوز

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

www.steely.ir

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

کاهش قیمت شمش فولاد، فروشگاه فولاد آسمان، قیمت انواع فولاد آلیاژی ، قیمت انواع شمش فولاد، 96/06/27

 

گروه بنگاه‌ها: : بازار روز گذشته شمش فولاد شاهد ثبات و تغییر منفی قیمت‌ها از سوی برخی عرضه‌کنندگان بود. اگرچه عرضه‌کنندگان فولاد روند قیمت را کاهشی می‌دانند، روز گذشته نیز همانند ابتدای هفته این روند ادامه داشت، از این رو فولادی‌های بخش خصوصی قیمت شمش را با 50 تومان کاهش و در چدن با ثبات قیمت در معاملات خود به ثبت رساندند.

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد – شماره 4147 تاریخ چاپ:1396/06/27 کد خبر: DEN-1116772

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

دستیابی به تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب در مبارکه هموار شد، فروشگاه فولاد آسمان 96/06/27 انواع فولاد آلیاژی ، قیمت فولاد ، قیمت آهن ، قیمت انواع فولاد

 
دستیابی به تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب در مبارکه هموار شد

گروه بنگاه‌ها: با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی روی کوره‌های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب و تولید 2/ 7 میلیون تن اسلب در کوره‌های قوس الکتریکی و ریخته‌گری مداوم این شرکت هموار شد.به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه، محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه با اعلام این مطلب گفت: ناحیه فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسان‌سازی بدنه و سقف کوره‌های ۳ تا ۶ با سایر کوره‌ها را در دستور کار خود قرارداد.وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم روی کوره شماره ۳ و از اواسط تیرماه ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم روی کوره شماره ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و دقیقا مطابق با برنامه زمان‌بندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از استارت به انجام رسید.

در همین خصوص، غلامرضا سلیمی، رئیس کوره‌های قوس‌الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تاکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهده مدیریت و کارشناسان ناحیه فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده‌سازی بدنه کوره‌ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل‌های آبگرد بدنه و بهبود در مصارف عمده کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به دست آمد. وی با تاکید بر اینکه این فعالیت در آینده نزدیک روی کوره‌های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، طبق برنامه زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید 5/ 7 میلیون تن فولاد مذاب در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.همچنین به گزارش این روابط عمومی، سهام فولاد مبارکه اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریورماه، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

این مطلب را امــیرحسین نادری، معـــاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، مطرح کرد و در ادامه درخصوص تاثیر افزایش قیمت جهانی الکترود گرافیتی بر سودآوری شرکت بیان کرد: برای تولید هر تن فولاد به روش قوس الکتریکی حدود ۲ کیلوگرم الکترود گرافیتی به کار می‌رود. رشد قیمت الکترود گرافیتی در ماه‌های اخیر بر افزایش بهای تمام شده تولید محصول موثر است؛ اما این افزایش بهای تمام‌شده در حدی نبود که موجب نگرانی شود. در دسترس نبودن الکترود گرافیتی می‌تواند نگرانی‌هایی در پی داشته باشد؛ ولی فعلا مشکلی برای تامین الکترود گرافیتی وجود ندارد.این در حالی است که فولاد مبارکه اصفهان طرح توسعه‌ای برای تولید الکترود گرافیتی در دست اجرا دارد که تقریبا ۲ سال دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید. پس از بهره‌برداری از این طرح، بخشی از نیاز شرکت به این محصول تامین خواهد شد.

بودجه سال ۹۷ با توجه به رشد کمی و کیفی محصولات تدوین می‌شود

نادری درباره پتانسیل‌های فولاد مبارکه و بودجه سال آتی این شرکت گفت: با توجه به بهره‌برداری از چند طرح توسعه فولاد‌مبارکه در سال آینده، بودجه سال ۹۷ با در نظر گرفتن رشد کمی و کیفی محصولات تدوین خواهد شد. به لحاظ حجمی بیش از 5/ 7 میلیون تن محصول تولید خواهیم کرد؛ اما نکته قابل تامل آن است که طرح‌های توسعه فولاد مبارکه هم به‌منظور افزایش ظرفیت کمی و هم برای ارتقای کیفی محصول است. هرچه کیفیت محصولات تولیدی بهبود یابد، حاشیه سود محصول افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تامین نیاز بازار تسهیل خواهد شد. وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تداوم وضعیت رو به رشد در بازارهای جهانی، سال آینده از بهترین سال‌های فولاد خواهد بود؛ به‌نحوی‌که هم در حوزه سودآوری و هم در حوزه سرمایه‌گذاری موقعیت مناسبی خواهیم داشت.شرکت فولاد مبارکه از پرتفوی بورسی مطلوبی شامل «ومعادن»، «هرمز»، «کگل»، «کچاد»، «وتوکا» و… برخوردار بوده و به نظر می‌رسد در سال ۹۷ بابت سود سرمایه‌گذاری‌ها، سودآوری «فولاد» نیز رشد کند.

همچنین روابط عمومی فولاد مبارکه در خبر دیگری اعلام کرد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات فولاد مبارکه با‌کیفیت‌تر و با قیـــمت تمام شــــده کــــمتر از نمونه‌های مشابه خارجی است، گفت: دولت به پشتوانه صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند. محمدرضا صفی‌خانی که به اتفاق هیات‌ همراه از شرکت فولاد مبارکه بازدید می‌کرد، در پاسخ به سوال خبرنگار فولاد درباره اهداف بازدید از شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: ما به همراه نمایندگی مرکز خدمات فولاد مبارکه به این شرکت آمدیم تا ضمن عرض خداقوت به کارکنان این شرکت، راه‌های تعامل بیشتر واحدهای صنعتی استان لرستان با فولاد مبارکه را بررسی کنیم تا در نهایت سهم استان لرستان را در استفاده از محصولات این شرکت ارتقا دهیم.

وی در جواب این سوال که شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در تولید ملی را چطور ارزیابی کردید، گفت: ظرفیت فولاد‌مبارکه، مدیریت منسجم و پویایی شرکت در همه جا به خوبی مشاهده می‌شود و می‌توان گفت یکی از پشتوانه‌های خوب کشور، فولاد مبارکه است. در ادامه وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تقویت زنجیره تولید فولاد است و به‌عنوان اهداف اصلی به آن توجه شده، بنابراین با توجه به ساختاری که در فولاد مبارکه است و ظرفیت‌های توسعه‌ای که در حال اجراست، هم در ایجاد اشتغال و هم تولید می‌توان به آن تکیه کرد.رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان در مورد اینکه هم‌اکنون در استان لرستان چه میزان از محصولات فولاد‌مبارکه استفاده می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر ۲۴ واحد صنعتی استان لرستان از تولیدات فولاد مبارکه استفاده می‌کنند و یک مرکز خدمات هم در استان داریم، با توجه به اینکه می‌خواهیم زنجیره تولید را در واحدهای صنعتی و به ویژه فلزی بیشتر حمایت و تقویت کنیم.

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد – شماره 4147 تاریخ چاپ:1396/06/27  کد خبر:DEN-1116771

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

plastic mold steel , فولاد قالب پلاستیک 2312 (قیمت و مشخصات: فولاد قالب پلاستیک 2312 – فروشگاه فولاد آسمان)، فروشگاه فولاد آسمان، فولاد قالب پلاستیک، فولاد، فروشگاه فولاد،

فروشگاه فولاد آسمان فولاد قالب پلاستیک 1.2312 فولاد 2312 قالب پلاستیک را در اندازه های متوسط و بزرگ با کیفیت سطح آینه ای و قابلیت براده برداری مناسب برای ساخت قالب های پلاستیک مورد استفاده قرار می دهند. در ساخت کلیه ابزار هایی که جهت فرایند تولید پلاستیک مصنوعی به کار می روند از فولاد 1.2312 بهره می برند. فولاد قالب پلاستیک 1.2312 هم چنین در قالب های مورد استفاده در صنایع غذایی و بهداشتی استفاده می شوند. چهارچوب قالب ها برای قالب های پلاستیک تزریقی، یکی دیگر از مصنوعات ساخته شده با فولاد قالب پلاستیک 1.2312 هستند. آنالیز فولاد قالب پلاستیک: فولاد 1.2312 (فولاد قالب پلاستیک) دارای حدود 0.4 درصد کربن C ، 0.3 تا 0.5 درصد سیلیسیم Si و حدود 1.5 درصد منگنز Mn می باشد. عناصر کلیدی در آنالیز فولاد قالب پلاستیک، کروم و مولیبدن هستند که با توجه به درصد این عناصر ، یک فولاد آلیاژی به نام فولاد قالب پلاستیک با خاصیت پولیش پذیری و سطح صیقلی قابل قبول تولید و در صنایع مربوطه مورد مصرف قرار می گیرد. تسمه فولاد قالب پلاستیک با ابعاد 260*90 – 360*90 – 380*90 – 400*90 – 500*90 – 210*120 – 150*40 و سایر ابعاد و میلگرد 1.2312 از ضخامت 300 م م به بالا موجود است. فولاد قالب پلاستیک را با این نام ها و استانداردها نیز می شناسند: M200 ، 718 ، GS 3 ، MOULREXA و P20
Cross reference table
for   Steel 1.2312 (DIN, WNr )   and its European equivalent 40CrMnNiMo8-6-4 (1.2738) ( EN )

 

EU
EN
Germany
DIN,WNr
40CrMnNiMo8-6-4 (1.2738)
1.2312
40CrMnMoS8-6

فروشگاه فولاد آسمان

خرید و فروش فولادهای قالب پلاستیک

 

این آلیاژ های فولاد برای ساخت قالبهای بزرگ و متوسط مناسب است. معمولا این فولاد بصورت سخت شده و تنش گیری شده توزیع میشود و نیازی به عملیات مجدد ندارد و همچنین قابلیت سمانتاسیون نیز دارد.

(1.2312 – 1.2083 – 1.2311)

cmsk فولاد

فروشگاه فولاد آسمان اولین و  بهترین گزینه برای خرید و فروش فولاد های آلیاژی آماده مشاوره، اعلام قیمت روز و تامین انواع فولاد های قالب پلاستیک می باشد.

جدول فولاد های قالب پلاستیک


خرید و فروش فولاد های قالب پلاستیک

فروشگاه فولاد آسمان

انواع فولاد های آلیاژی، فولاد های سوپر آلیاژی، فولاد گرم کار ، فولاد سرد کار، فولاد قالب پلاستیک، فولاد سمانته، فولاد عملیت حرارتی پذیر ، فولاد کربنی و فولاد های میکرو آلیاژی در ابعاد و اشکال مختلف

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com