همزمان با اعمال محدودیت مصرف انرژی و کاهش مدت زمان تولید، ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت عملیات تعمیرات و تعویض قطعات در شرکت فولاد اکسین خوزستان با هدف استفاده بهینه از زمان توقف تولید، انجام شد.

محسن ابوعلی معاون فنی و بهره برداری شرکت گفت: با توجه به محدودیت مصرف انرژی از ابتدای تابستان امسال تاکنون و توقفات ناشی از کاهش مصرف برق، تولید در ساعت پیک مصرف برق متوقف و عملیات تولید و بهره برداری از خط تولید تنها ۸ الی ۱۲ ساعت در روز انجام می گرفت.

وی افزود: بر همین اساس معاونت فنی و بهره برداری شرکت فولاد اکسین به منظور استفاده بهینه از زمان توقف، با هماهنگی و برنامه ریزی از پیش انجام شده در ساعات توقف تولید، اجرای عملیات های تعمیراتی را در دستور کار خود قرار داد، به طوری که از ابتدای تیرماه تاکنون، ۳۶ عملیات تعمیراتی در قالب ۹۵۰ فعالیت تعمیراتی، توسط ۱۵ گروه عملیاتی و به میزان ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت انجام شد.

ابوعلی ادامه داد: از مجموع ۳۶ عملیات تعمیراتی، ۲۴ تعمیرات ۶ساعته و ۱۱ تعمیرات ۱۴ساعته صورت گرفت.
تعمیرات اساسی یا اورهال یکی از مهمترین ، حساس ترین و در عین حال پرهزینه ترین اقدامات و رویدادها در صنعت فولاد به شمار می رود که بر اساس دستورالعمل ها و استانداردها با توجه به مدت زمان کارکرد واحد باید انجام شود.

معاون فنی و بهره برداری شرکت گفت: به همین منظور، عملیات اورهال در شرکت فولاد اکسین خوزستان، سالانه در ۲ نوبت انجام می شود، از این رو، واحد های عملیاتی شرکت با استفاده بهینه از زمان توقف تولید و محدودیت مصرف انرژی در تابستان، در ماه های تیر و مرداد سال جاری، حدود ۹٠درصد از عملیات اورهال را انجام داده که همین موضوع، ضمن افزایش بهره وری و کاهش حوادث احتمالی، عملکرد تجهیزات را نیز تقویت می کند.
همچنین انجام فعالیت های تعمیراتی، آماده کاری تجهیزات را افزایش می دهد و توقف در فرآیند تولید را تا پایان سال به حداقل می رساند.

ابوعلی در پایان اظهار داشت: در همین راستا و در ۲ ماه، عملیات تعویض غلتک‌های فیدرول ورودی و خروجی استند، تعویض کاور مجموعه فیلر استپ پلیت، تعویض مجموعه غلتک ست‌های دوم و سوم ترن تیبل ورودی، تعویض بلوک بندینگ خروجی اپراتور ساید، تعویض هاب و چهارشاخ گاردان اسپیندل پایین استند، تعویض جک های بک آپ بالانسینگ و تعویض هاب اسپیندل بالا از شاخص ترین اقدامات تعمیراتی انجام شده در ساعات خاموشی و توقف تولید بود.

تاریخ:1402/06/06

منبع:افق تهران

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

استفاده بهینه از محدودیت مصرف انرژی در فولاد اکسین خوزستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *