همزمان با دور دوم سفر هئیت دولت در استان چهارمحال و بختیاری، مجتمع فرآورده‌های معدنی تیوا صنعت ماهان با حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت افتتاح گردید. در این افتتاح که با حضور مدیران ارشد صنعتی کشور صورت گرفت، عباس علی آبادی وزیر صمت گفت: فرآورده‌های معدنی به خصوص منیزیم ، یکی از کالاهای مهم، اینده دار و با ظرفیت بالا در کشور است که میتواند آینده‌ی درخشانی در عرصه صنعت ایفا نماید.

وزیر صمت ابراز داشت: فلز منیزیم در کلاس جهانی به عنوان فلز آینده شناخته شده و خوشحالم که چنین واحد صنعتی (مجتمع فرآوری تیوا صنعت ماهان) به صورت خود جوش و با ظرفیت نیروی بومی در استان چهارمحال و بختیاری در حال فعالیت است.

افق نزدیک تیوا صنعت ماهان 

محمد علی عزتی مدیر عامل مجتمع تیوا صنعت ماهان در این مراسم گفت: این واحد در این مقطع ظرفیت تولید ۲۰۰۰ تن شمش منیزیم با خلوص ۹۹/۹۵ درصد در سال را دارد که با اجرای طرح های توسعه در آینده‌ای نزدیک به ظرفیت تولید ۶۰۰۰ تن شمش منیزیم در سال خواهد رسید.

کاربرد شمش منیزیم 

 محمد علی عزتی افزود: این کارخانه تنها واحد تولید کننده‌ی فعال شمش منیزیم در خاورمیانه است و در صنایع آلومینیوم، صنایع نظامی، هوا فضا، خودروسازی، پزشکی، کشاورزی و صنایع خورد دیگر کاربرد گسترده‌ای دارد. 

میزان سرمایه به عمل آمده 

وی گفت: تا کنون یک هزار میلیارد تومان برای راه اندازی این کارخانه هزینه شده و با راه اندازی مرحله نخست این کارخانه حداقل ۱۵۰ نفربه صورت مستقیم در منطقه اشتغالزایی صورت پذیرفته که با اجرای طرح های توسعه به بیش از ۳۵۰ نفر خواهد رسید.

عدم دریافت ارز تامینی برای وارد کنندگان شمش منیزیم 


علی آبادی در خصوص دریافت ارز تامینی مواد معدنی افزود: کسانی که شمش منیزیم را وارد کنند، ارز تامینی دریافت نمی‌کنند.

وزیر صمت در حاشیه افتتاحیه این کارخانه گفت: تولید شمش منیزیم در این کارخانه، به مرز خود کفایی رسیده است و واردات آن ممنوع است. 

گفتنی است شرکت مجتمع فرآورده‌های معدنی تیوا صنعت ماهان در 24 فروردین 1394 تحت مجوز ثبت شرکتهای اصفهان تاسیس شد و با عنوان شرکت دانش بنیان در معاونت ریاست جمهوری شرکتهای دانش بنیان برای تولید شمش منیزیم موفق به دریافت عنوان تولید نوین شرکتهای نوع دوم قرار گرفت. در حال حاضر شرکت با سرمایه گذاری کاملا خصوصی در منطقه سفید دشت استان چهار محال و بختیاری مشغول به فعالیت می باشد.

تولیدات این شرکت به صورت خاص شامل شمش منیزیم و فروسیلیکو منیزیم است که در کنار آن محصولاتی شامل دولومیت و منیزیت بصورت کلسینه و زینتره و انواع اجرام نسوز قابل استفاده در کارخانجات فولاد و صنایع نسوز و دیرگداز قابل عرضه می‌باشد.

مشتریان تیوا صنعت ماهان 

این شرکت در حال حاضر با شرکت‌های بزرگی همچون فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد زرند ایرانیان، صنایع آلومینوم ایران (ایرالکو)، صنایع آلومینوم جنوب (سالکو) و … در حال همکاری به عنوان تامین کننده بوده و امید می‌رود با یاری دولتمردان و صنعتگران این مرز و بوم و با تکیه بر دانش فنی بومی و تلاش پرسنل خدوم این شرکت جایگاه خود را بعنوان صادر کننده این محصولات در بین شرکت‌های بزرگ دنیا ایجاد نماید.

تاریخ:1402/09/01

منبع:فولاد24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

افتتاح مجتمع فرآورده های معدنی تیوا صنعت ماهان اولین تولید کننده شمش منیزیم در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *