با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شد، تقاضای داخلی برای فولاد چین در ماه های سپتامبر تا اکتبر افزایش خواهد یافت.

بررسی تقاضای داخلی برای فولاد چین


به گزارش آرتان پرس، چین در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، احتمالاً سیاست کنترل معتدلی را در صنعت فولاد اعمال خواهد کرد و اطمینان حاصل می کند که تولید فولاد افزایش نمی یابد، اما همچنین کاهش نمی یابد. به گزارش SteelMint، در عین حال انتظار می‌ رود تقاضای داخلی برای فولاد در پاییز افزایش یابد.

فعالان بازار اعلام کردند در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، دولت احتمالاً سیاست کنترل متوسط را در پیش خواهد گرفت.

به نقل از چندین منبع خبری، در ژانویه تا می ۲۰۲۳، فولادسازان مستقر در چین ۴۴۵ میلیون تن فولاد تولید کردند، بنابراین حجم فولاد تولید شده در ژوئن تا دسامبر ۲۰۲۳ باید در سطح ۵۶۷ میلیون تن یا کمتر باشد. بررسی ها نشان می دهد اگر دولت تولید فولاد را در نیمه دوم سال کنترل کند، میانگین تولید روزانه آن از ۲.۹ میلیون تن فعلی به حدود ۲.۶ میلیون تن کاهش می یابد. باید توجه داشن که سطح تولید فولاد در سال ۲۰۲۳ نباید بیش از ۱.۰۱۱ میلیون تن ثبت شده در سال ۲۰۲۲ باشد.

در این میان معامله گران گزارش دادند معمولاً تقاضا برای فولاد در چین پس از تعطیلات که در اواخر ژانویه تا اوایل فوریه است افزایش می یابد، بنابراین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، فولادسازان حجم تولید را افزایش دادند. با این حال، تقاضا آنطور که انتظار می رفت بهبود نیافت.

به نقل از برخی تاجران، دولت قبلاً تعدادی از اقدامات از جمله کاهش نرخ بهره را رای تحریک اقتصاد ارائه کرده است. با این حال بررسی ها نشان می دهد سطح مصرف فولاد در سال ۲۰۲۳ توسط بازار املاک و مستغلات هدایت نمی شود، بلکه تلاش برای افزایش آن در سایر بخش ها مانند لوازم خانگی صورت می گیرد. باید توجه داشت که علاوه بر این، نرخ های بهره پایین تر، فروش خانه ها و اتومبیل های جدید را تحریک می کند.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند در فصل ژوئیه تا آگوست، که با باران و هوای گرم مشخص می شود، ساخت و ساز به شدت کند می شود، اما در سپتامبر تا اکتبر ۲۰۲۳ میزان تقاضا برای فولاد باید افزایش یابد. SteelMint پیش ‌بینی می ‌کند که قیمت ‌ها در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ ثابت بوده یا اندکی بالاتر خواهد رفت.

شرکت های فولادی مستقر در چین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ میزان تولید محصولات فولادی را به ۴۴۵ میلیون تن رساندند که حدود ۱.۶ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان تولید آهن خام در کشور چین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۳۷۵ میلیون تن رسید که با رشد ۳.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی نیز در کشور چین در ژانویه تا می ۲۰۲۳ به ۵۵۷ میلیون تن رسید که افزایش ۳.۲ درصدی را نسبت به ژانویه تا می ۲۰۲۲ تجربه کرده است.

همچنین به نقل از برخی منابع خبری، دولت شهرداری تانگشان که در استان هبی قرار داشته و مرکز اصلی فولادسازی چین می باشد، به کارخانه ‌های فولاد محلی نیاز دارد تا تولید را به عنوان بخشی از اقدامات بهبود کیفیت هوا کاهش دهند. باید توجه داشت که مقامات شهرداری از ۱۱ کارخانه فولاد کلاس A خواسته اند تا برای کاهش ۳۰ درصدی تولید ابتکار عمل کنند، در حالی که شرکت های کلاس B یا پایین تر باید نیمی از ظرفیت سینترینگ خود را از ۱ تا ۳۱ ژوئیه تعلیق کنند.

تاریخ:1402/04/24

منبع:آرتان پرس

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

افزایش تقاضای داخلی برای فولاد چین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *