میزان بررسی میزان تولید جهانی آهن خام


به گزارش آرتان پرس ، داده های منتشر شده توسط وب سایت Ukrmetalurgprom در روز جمعه (۲۳ ژوئن) نشان داد در ژانویه تا می ۲۰۲۳، تولید جهانی آهن خام به ۵۹۵.۰۸ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در چهار ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۱.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان تولید جهانی آهن خام در ماه می ۲۰۲۳ به ۱۳۱.۰۶ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در ماه می ۲۰۲۳ حدود ۳ درصد کمتر از می ۲۰۲۲ و ۱.۴ درصد بیشتر از آوریل ۲۰۲۳ بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، تولید جهانی آهن خام به روش کوره بلند در چهار ماهه اول سال ۲۰۲۳ حدود ۵۴۸.۲۳ میلیون تن و میزان تولید آهن خام اسفنجی حدود ۴۶.۸۵ میلیون تن بوده است.

در این میان معامله گران اعلام کردند بزرگترین کشورهای تولید کننده آهن خام در ژانویه تا می ۲۰۲۳ شامل موارد زیر است:

بررسی ها نشان می دهد کشور چین اولین تولید کننده آهن خام است که در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۳۷۳.۷۴ میلیون تن آهن خام تولید کرده است. باید توجه داشت که میزان آهن خام تولید شده توسط این کشور در چهار ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

همچنین منابع خبری اعلام کردند کشور هند دومین تولید کننده آهن خام در جهان است که در چهار ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۵۴.۹۷ میلیون تن آهن خام تولید کرده است. این در حالی است که میزان تولید آهن خام توسط این کشور در ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۷.۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، کشور ژاپن سومین کشور تولید کننده آهن خام در جهان است که میزان تولید آهن خام در این کشور در چهار ماه اول ۲۰۲۳ حدود ۲۶.۳۴ میلیون تن گزارش شده است. باید توجه داشت که میزان تولید آهن خام در این کشور در چهار ماه اول ۲۰۲۳ با کاهش ۵.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل همراه بوده است.  

همچنین تحلیل گران بازار گزارش دادند اوکراین برای ژانویه تا می ۲۰۲۳ حدود ۲.۳۵ میلیون تن آهن خام تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ کاهش ۴۳.۹ درصدی را تجربه کرده است. بنابراین، این کشور رتبه هفدهم را در رتبه بندی تولیدکنندگان آهن خام در جهان به خود اختصاص داده است.

بررسی ها نشان می دهد در ماه می، حدود ۶۰۳ هزار تن آهن خام توسط فولادسازان اوکراینی ذوب شده است که نسبت به سال قبل ۵۳.۸ درصد و نسبت به ماه قبل ۱۰.۸ درصد افزایش یافته است.

به نقل از برخی منابع خبری، فولادسازان اوکراینی به تدریج ظرفیت فولاد را مطابق با فرصت های لجستیکی و بازار افزایش می دهند. به طور خاص، Zaporizhstal در ماه مارس کوره بلند شماره ۲ را از نگهداری گرم اجباری خارج کرد. در نتیجه از این پس کارگاه کوره بلند کارخانه Zaporizhstal با سه کوره بلند کار خواهد کرد. باید توجه داشت که به منظور بازیابی کامل ظرفیت های تولید فولاد در اوکراین، رفع انسداد بنادر داخلی برای محصولات آهن و فولاد مورد نیاز است.

فعالان بازار همچنین اعلام کردند پس از اینکه نیروهای روسی نیروگاه Kakhovska را منفجر کردند، ظرفیت سازی به دلیل محدودیت در مصرف آب در برخی مناطقی که شرکت های آهن و فولاد در آن متمرکز هستند، به خطر افتاد. بررسی ها نشان می دهد به طور خاص، ذوب فولاد و تولید فولاد نورد شده در ArcelorMittal Kryvyi Rih به حالت تعلیق درآمده است.

تولید جهانی آهن خام در سال ۲۰۲۲ به ۱.۳۹ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی آهن خام در سال ۲۰۲۲ حدود ۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است. بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۲۸ میلیارد تن آهن خام به روش کوره بلند و ۱۱۰.۵۲ میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۳ ژوئن) اعلام کردند سه کشور برتر تولید کننده آهن خام در سال ۲۰۲۲ شامل کشورهای چین، هند و ژاپن بوده است. بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ چین حدود ۸۶۳.۸۳ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۱ با کاهش ۰.۸ درصدی همراه بوده است. همچنین هند نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۲۱.۹ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به سال قبل افزایش ۴.۴ درصدی را تجربه کرده است. کشور ژاپن نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۴.۱ میلیون تن آهن خام تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۸.۸ درصد افت داشته است.  

به نقل از چندین منبع خبری، اوکراین در سال ۲۰۲۲ با شاخص تولید آهن خام به میزان ۶.۳۹ میلیون تن در رتبه پانزدهم رتبه بندی تولیدکنندگان آهن خام در جهان قرار گرفت. باید توجه داشت که میزان تولید آهن خام توسط اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۹.۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲۳ ژوئن) گزارش دادند تولید جهانی فولاد در سال ۲۰۲۲ به ۱۴۰.۷ میلیون تن رسید که نسبت به سال ۲۰۲۱  با کاهش  ۱۰.۸ درصدی همراه بوده است.

در این میان معامله گران اعلام کردند سه کشور برتر تولید کننده فولاد در سال ۲۰۲۲ شامل کشورهای چین، هند و ژاپن بوده است. بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۲ چین حدود ۱.۰۱۳ میلیارد تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۱ با کاهش ۲.۱ درصدی همراه بوده است. همچنین هند نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۲۴.۷ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال قبل افزایش ۵.۵ درصدی را تجربه کرده است. کشور ژاپن نیز در سال ۲۰۲۲ حدود ۸۹.۲ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۴ درصد افت داشته است.

برخی تاجران گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۲ با شاخص تولید محصولات فولادی به میزان ۶.۳ میلیون تن در جایگاه بیست و پنجم رتبه بندی در جهان قرار گرفت. باید توجه داشت که میزان تولید محصولات فولادی توسط اوکراین در سال ۲۰۲۲ حدود ۷۰.۷ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

تاریخ:1402/04/07

منبع:آرتان پرس

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

افزایش تولید جهانی آهن خام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *