به دنبال روند افزایشی در قراردادهای آتی بورس شانگهای، قیمت فولاد داخلی چین نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

روند صعودی قیمت بیلت چین


 قیمت بیلت در بازار داخلی چین در روز 22 دسامبر با 50 یوان در تن (7 دلار در تن) افزایش به 3680 یوان در تن (516 دلار در تن) رسید. احساسات حمایتی بازار ناشی از معاملات آتی میلگرد، مواد اولیه و فولاد تمام شده قیمت بیلت را تقویت کرده است. در معاملات آتی بورس شانگهای، قیمت میلگرد چین با 89 یوان در تن (12 دلار در تن) به 4004 یوان در تن (561 دلار در تن) افزایش یافت.

افزایش قیمت محصولات فولادی چین در بحبوحه افزایش قیمت مواد اولیه

 به دنبال روند افزایشی در قراردادهای آتی بورس شانگهای، قیمت فولاد داخلی چین نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. قیمت‌ محصولات فولادی نیز به دلیل افزایش بهای مواد خام مانند سنگ‌آهن و زغال‌سنگ کک و همچنین احساسات مثبت بازار در حال افزایش است. علاوه بر این، قیمت صادراتی ورق گرم چین در این هفته نیز ثابت باقی مانده است.

سنگ‌آهن در سربالایی قیمت

 قیمت سنگ‌آهن خلوص 62 درصد چین با 4.4 دلار در هر تن افزایش در روز جمعه به 140 دلار در هر تن CFR چین رسید. قیمت سنگ آهن به دنبال تقاضای قوی و انتظارات نقدینگی بالا افزایش یافت. کاهش نرخ سود سپرده جدید از سوی بانک های دولتی بزرگ ممکن است رخ دهد که این امر نقدینگی بیشتری را به بازار مالی بیاورد.
 کارخانجات فولاد چینی قبل از تعطیلات چینی در اوایل ژانویه، بیشتر ذخایر خود را تهیه می‌کنند. بر اساس گزارش‌ها، برخی از فعالان بازار تضمین محموله‌های برنامه‌ریزی شده برای فوریه را با چشم انداز احیای تقاضای پس از تعطیلات آغاز کرده‌اند.
طبق داده‌ها، موجودی سنگ‌آهن در بنادر اصلی چین در 21 دسامبر در 113.65 میلیون تن در مقایسه با هفته قبل ثابت ماند.

افزایش قیمت میلگرد در چین

قیمت میلگرد چینی با 10 یوان در تن (1 دلار در تن) افزایش، به 3900 یوان در تن (547 دلار در تن) رسید در مقابل 3890 یوان در تن (545 دلار در تن) یک هفته پیش، رسید.
در معاملات آتی قرارداد ماه مه 22 دسامبر در بوس شانگهای، قیمت میلگرد به 4002 یوان در تن (555 دلار در تن) رسید، که 70 یوان در تن (10 دلار در تن) در برابر 3932 یوان در تن (551 دلار در تن) یک هفته پیش افزایش یافت.  کاهش عرضه میلگرد منجر به افزایش قیمت میلگرد شد که این امر می تواند ناشی از عواملی مانند کاهش تولید توسط کارخانه‌های فولادسازی، کمبود مواد اولیه یا محدودیت های واردات باشد.

تاریخ:1402/10/04

منبع:فولاد24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

افزایش مواد اولیه در چین عامل افزایش قیمت مقاطع فولادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *