آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی زغال‌سنگ امسال 1.4 درصد افزایش می‌یابد و برای اولین بار از رکورد بالای 8.5 میلیارد تن فراتر می‌رود.

در حالی که تقاضای زغال‌سنگ در ایالات متحده و اتحادیه اروپا در سال جاری 20 درصد کاهش یافته است، استفاده از زغال‌سنگ در اقتصادهای نوظهور بسیار قوی باقی مانده است،  تقاضا برای زغال‌سنگ در سال 2023 در هند 8 درصد و در چین 5 درصد افزایش داشته است. 

  • امسال دومین سال پیاپی با رکورد بالای تقاضای زغال سنگ در سطح جهان است، پس از آن که سال 2022 نیز یک سال رکورد برای استفاده از زغال سنگ بود.
  • این آژانس پیش بینی می کند که مصرف زغال سنگ تا سال 2026 در مقایسه با سطوح بی سابقه امسال، 2.3 درصد کاهش یابد، زیرا پیش بینی‌ها از گسترش عمده منابع انرژی تجدیدپذیر در سه سال آینده است.
  •  آژانس بین المللی انرژی خاطرنشان کرد: انتظار می رود تقاضای زغال سنگ چین در سال آینده کاهش یابد و تا سال 2026 افزایش یابد و تقاضای جهانی تا سال 2026 کاهش یابد، “اما چین حرف آخر را خواهد زد.”
  •  به گفته آژانس، چشم انداز زغال سنگ در چین در سال های آینده به طور قابل توجهی تحت تأثیر سرعت استقرار انرژی پاک، شرایط آب و هوایی و تغییرات ساختاری در اقتصاد خواهد بود.
  • علاوه بر این، سه تولیدکننده برتر زغال سنگ در جهان – چین، هند و اندونزی – در حال افزایش تولید هستند که به بالاترین حد خود رسیده است.
  •  انتظار می رود این سه تولیدکننده زغال سنگ که بیش از 70 درصد از تولید زغال‌سنگ جهان را تشکیل می دهند، رکوردهای تولید خود را در سال 2023 بشکنند و تولید جهانی را در سال 2023 به بالاترین حد خود برساند.
  • بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، با وجود کاهش اندک سالانه پیش بینی شده پس از سال 2023، پیش بینی می شود مصرف جهانی تا سال 2026 بیش از 8 میلیارد تن باقی بماند.

تاریخ:1402/09/28

منبع:فولاد24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

افزایش 1.4 % تقاضای جهانی زغال‌سنگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *