قیمت سنگ‌آهن در اواخر هفته گذشته جان تازه‌ای گرفت. بازگشت خریداران از تعطیلات یک‌هفته‌ای و از سر‌گیری خریدها جهت تکمیل موجودی، بازار سنگ‌آهن را بهبود بخشید. آخرین قیمت سنگ‌آهن کیفیت ۶۲‌درصد در بازار چین ۱۱۸.۵دلار در هر تن خشک بود که حدود ۴دلار در تن بالاتر از قیمت پایانی هفته پیش بود.

جنگ در نوار غزه به معضل افزایش هزینه‌های برق و کاهش تقاضای داخلی ترکیه اضافه شده است. روند واردات قراضه ترکیه همچنان نزولی است و دست خریداران را برای چانه‌زنی بازتر کرده است. آخرین قیمت قراضه وارداتی سنگین۲۰-۸۰ آمریکا ۳۶۰دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود که ۱۱دلار نسبت به هفته پیش افت کرد. قراضه صادراتی سنگین کلاس۲ ژاپن نیز به دنبال افت تقاضای خریداران اصلی به ۳۳۶دلار در تن فوب کاهش یافت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۳۸۴دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود که نسبت به هفته قبل یک‌دلار کاهش داشت.

در هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه نوسان زیادی داشت و به‌رغم روند افزایشی در طول هفته، در آخر هفته روی ۴۷۵دلار به‌ازای هر تن فوب دریای سیاه ثبت شد. در بازار داخلی چین قیمت بیلت روی ۴۷۷دلار در هر تن درب کارخانه ثابت بود. قیمت بیلت وارداتی به چین نیز از ۴۶۷دلار در هر تن سی‌اف‌آر فراتر نرفت. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت در سطح ۵۱۰ تا ۵۲۰دلار در هر تن سی‌اف‌آر شنیده می‌شد. میلگرد در بازار چین روند نزولی داشت و سطح تولید بالا باعث افت قیمت‌ها شد. قیمت میلگرد صادراتی چین به ۵۲۹دلار در هر تن سقوط کرد. آخرین قیمت میلگرد در بورس شانگهای نیز ۴۹۵دلار در هر تن شنیده شد که نسبت به ۵۱۸دلار در تن هفته پیش، کاهش قابل‌توجهی داشت. احتمال افت بیشتر قیمت میلگرد به دلیل کاهش تقاضای جهانی دور از انتظار نیست.

قیمت میلگرد صادراتی ترکیه به دلیل درگیری‌های نوار غزه و کاهش تقاضا همچنان در سرازیری بود و به ۵۶۲.۵دلار در هر تن رسید. در بازار داخلی آمریکا میلگرد در ۸۵۵دلار به‌ازای هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد روی ۶۰۵یورو در هر تن درب کارخانه بدون تغییر باقی ماند. هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه همچنان روی ۵۶۵دلار در هر تن فوب باقی ماند. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین با کمی افزایش به ۵۴۴دلار در هر تن فوب رسید. در بازار داخلی اروپا ورق گرم روی ۷۱۰یورو در هر تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی آمریکا هم ورق گرم روی ۷۱۵دلار در هر شورت تن درب کارخانه ماند و نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.

تاریخ:1402/07/24

منبع:کالاخبر

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

بازارهای جهانی فولاد در فراز و نشیب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *