هفته گذشته در بازار واردات سنگ‌آهن چین متوسط قیمت خلوص ۶۲‌درصد پس از نوساناتی در طول هفته از حدود ۱۱۷دلار در یک‌هفته قبل به نزدیکی ۱۱۴دلار در هر تن خشک سی‌اف‌آر چین کاهش یافت، اما تا پایان هفته مجددا صعودی شد و به حدود ۱۱۸دلار رسید. به گزارش «کالاخبر»، انتظار می‌رود تقاضای سنگ‌‌‌آهن چین در کوتاه‌‌‌مدت ثابت بماند، اما کاهش بیشتر تولید فولاد چین در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ می‌تواند شدت افت کلی تقاضای سنگ‌‌‌آهن را چشمگیرتر کند.

ثبات بازار قراضه


هفته گذشته بازارهای قراضه در ثبات نسبی بودند. در بازار ترکیه، قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ تغییری نداشت و ۵/ ۳۷۴دلار در هر تن سی‌اف‌آر شنیده شد. قراضه صادراتی سنگین کلاس۲ ژاپن هم ۴دلار رشد داشت و به ۳۴۸دلار به‌ازای هر تن فوب رسید.  متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز همچون هفته قبل در ۳۸۶دلار به‌ازای هر تن سی‌اف‌آر بدون تغییر باقی ماند.

 رشد نرخ بیلت


هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه ۵دلار افت قیمت داشت و به ۴۶۰دلار در هر تن رسید. در بازار داخلی چین قیمت بیلت با ۴دلار رشد به ۴۹۱دلار  در هر تن درب کارخانه رسید. بیلت وارداتی نیز ۳دلار بالا رفت و ۴۷۳دلار به‌ازای هر تن سی‌اف‌آر ثبت شد. در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۲۰دلار به ۵۱۵ تا ۵۲۰دلار در هر تن سی‌اف‌آر رسید. قیمت‌های درخواستی خریداران از ۵۱۰دلار بالاتر نبود و فعالیت زیادی در بازار مشاهده نشد.

میلگرد آمریکا ارزان شد


هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی ۲دلار افت داشت و ۵۳۲دلار در هر تن فوب ثبت شد. آخرین قیمت میلگرد در بورس شانگهای نیز ۱۴دلار بالا رفت و به ۵۲۰دلار در هر تن رسید. آخرین قیمت میلگرد صادراتی ترکیه نیز هفته گذشته ۵دلار ارزان‌تر شد و ۵۶۵دلار در هر تن فوب به فروش رسید. البته پیشنهادهایی تا ۵۸۵دلار نیز در بازار شنیده شد. همچنین در بازار داخلی آمریکا میلگرد ۵دلار ارزان‌تر شده و ۸۸۰دلار به‌ازای هر شورت تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۱۰یورو افت قیمت داشت و ۵۶۵یورو در هر تن درب کارخانه ثبت شد.


ورق


هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه در ۵۶۵دلار به‌ازای هر تن فوب بدون تغییر باقی ماند. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین ۵دلار ارزان‌تر شده و ۵۴۱ تا ۵۶۱دلار در هر تن فوب ثبت شد. همچنین در بورس شانگهای قیمت قرارداد ورق گرم از ۵۳۷دلار به ۵۲۹دلار در هر تن رسید. در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۱۰یورو رشد داشت و ۶۷۰یورو در هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی آمریکا هم ورق گرم در ۷۶۰دلار به‌ازای هر شورت تن درب کارخانه باثبات ماند.

تاریخ:1402/06/12

منبع:دنیای اقتصاد

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

بازگشت مثبت فولادی‌ها به مسیر رشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *