کاهش ۱.۱ درصدی تولید فولاد خام جهانی در نیم سال اول ۲۰۲۳ به ۹۴۳.۹ میلیون تن رسید.

با وجود این کاهش، آسیا، آفریقا و خاورمیانه شاهد افزایش سالانه تولید فولاد خام بودند. از طرفی در این بین مصرف قراضه آهن در سراسر جهان به ویژه در چین افت داشت که ۲.۹ درصد کاهش یافت. با وجود این کاهش، چین همچنان بزرگترین مصرف‌کننده قراضه آهن در جهان باقی ماند.
اتحادیه اروپا و ژاپن درصد کاهش نسبتاً کمتری در استفاده از قراضه آهن در مقایسه با میزان تولید فولاد خام نشان دادند. از سوی دیگر، آمریکا، ترکیه و کره جنوبی درصد کاهش بیشتری را ثبت کردند. ترکیه به عنوان بزرگترین واردکننده قراضه آهن جهان، با کاهش ۲۲.۹ درصدی خرید قراضه آهن در نیمه اول ۲۰۲۳ مواجه شد.
هند در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به عنوان دومین واردکننده بزرگ قراضه آهن جهان ظاهر شد و افزایش قابل توجه  ۱۰۵.۵ درصدی را نسبت به سال قبل به ثبت رساند. آمریکا با افزایش ۴.۱ درصدی در رتبه سوم قرار گرفت. در مقابل، چندین منطقه از جمله اتحادیه اروپا، کره، مکزیک، اندونزی و کانادا کاهش واردات را گزارش کردند.
 همچنین اتحادیه اروپا با افزایش ۴.۵ درصدی در حجم صادرات قراضه آهن در نیمه اول ۲۰۲۳، موقعیت خود را به عنوان برترین صادرکننده قراضه آهن جهان حفظ کرد. خریداران عمده شامل ترکیه، هند و مصر بودند. ژاپن و کانادا شاهد افزایش محموله‌های صادراتی قراضه آهن در این دوره بودند، در حالی که آمریکا با وجود کاهش ۹.۲ درصدی صادرات، دومین صادرکننده بزرگ قراضه آهن جهان باقی ماند. کاهش صادرات در نیمه اول سال ۲۰۲۳ در مکزیک، استرالیا، سنگاپور و آفریقای جنوبی نیز مشاهده شد.

تاریخ:1402/08/04

منبع:فولاد24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

بررسی به وضعیت بازار جهانی قراضه در نیمه نخست سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *