پنل تخصصی  فعالان بازار سرمایه با مدیران فولاد خوزستان با حضور رضا وکیلی معاون فروش و بازاریابی، میثم شهنیانی معاون طرح و توسعه، مهران خرم نیا معاون فناوری و مهران عباس زاده مدیر عامل گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان برگزار شد.

پنل تخصصی  فعالان بازار سرمایه با مدیران فولاد خوزستان با حضور رضا وکیلی معاون فروش و بازاریابی، میثم شهنیانی معاون طرح و توسعه، مهران خرم نیا معاون فناوری و مهران عباس زاده مدیر عامل گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان برگزار شد.

مهران خرم نیا معاون فناوری خوزستان در این پنل در خصوص مواجه با چالش های انرژی در کشور گفت: توسعه و تداوم سرمایه گذاری در میادین گازی یکی از راهکارهای مواجه با چالش انرژی است.

وی گفت: تنوع سید تأمین و تولید برق از منابع غیر از گاز طبیعی انرژی های تجدیدپذیر، سبز، سوخت پاک و …. و اصلاح الگوی مصرف در کشور نیز از دیگر راهکاراهای مواجه با چالش انرژی است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری و توسعه در تولید محصولاتی فصولی که کمبود گاز نداریم و ذخیره سازی و استفاده از آن در فصول سرد بر اساس ایده مطرح شده در شرکت فولاد خوزستان ایده بعدی برای غلبه بر این مشکل است.

خرم نیا افزود: تأمین و ذخیره سازی به موقع سوخت های جایگزین در نیروگاه و صنایعی که امکان استفاده از این گونه سوخت ها را دارند را راه حل بعدی برای مواجه با این چالش است.

وی بیان کرد: فولاد خوزستان برای نخستین بار در جهان، احیاء آهن با استفاده از هیدروژن را در برنامه دارد بدین ترتیب، ما گام بزرگی برای تولید فولاد سبز برمی داریم.

وی ادامه داد: روند کربن زدایی به احتمال زیاد بر ترکیب فلزات آهنی تأثیر می گذارد،رشد عرضه آهن اسفنجی (DRI) و قراضه فرسوده جایگزین آهن خام تولید شده در فرایندهای کوره بلند خواهد شد.

وی گفت: تقاضا برای DRI با توجه به پروژه های کربن زدایی خصوصاً در اروپا تداوم خواهد داشت.با این حال بحران انرژی در اروپا و همچنین در دسترس بودن منابع مالی سرمایه گذاری و تنگنای بازار فروشندگان مواد خام ممکن است برنامه های کربن زدایی را در کوتاه مدت و میان مدت به تاخیر بیندازد.

خرم نیا گفت: میزان گازهای فلر ایران ۱۷.۲ میلیارد مترمکعب در سال می باشد که اگر بتوانیم این گازهای فلر را فرآوری کنیم و مانع از هدر رفت و سوختن آن‌ شویم، کل گاز مصرفی صنایع فولاد ایران تامین خواهد شد.

تاریخ:1402/09/29

منبع:چیلان

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

تامین کل گاز مصرفی صنایع فولاد ایران با فرآوری گازهای فلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *