توضیحات فولاد مبارکه درباره آمار تولید فولاد خام و محصول نهایی

شرکت فولاد مبارکه ضمن تشریح آمار تولید فولاد خام و محصول نهایی فولاد در سال جاری، اعلام کرد که در دوره اخیر اقدام به احداث نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی برق با بازده بالا کرده‌ایم.

 روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در واکنش به گزارش فارس مبنی بر «اطلاعات کدال ادعای یک مدیر فولادی را رد کرد» توضیحاتی ارائه کرد.

مشروح این توضیحات به شرح ذیل است: 

معیار تولید در کارخانجات فولادی، تولید «فولاد خام» است. این معیار توسط انجمن جهانی فولاد «world steel» برای تمام فولادسازان جهان یک ملاک قابل سنجش است. فولاد خام محصول میانی واحدهای فولادسازی است که در روش «کوره قوس الکتریکی» بر خلاف دیگر روش‌ها، صرفاً وابسته به انرژی الکتریکی است. از این رو در عرف مصطلح واحدهای فولادسازی، مقصود از تولید فولاد، فولاد خام است.

همان گونه که در متن خبر نیز ذکر شده به علت محدودیت برق اعمال‌شده در فصل تابستان امسال برای فولادسازان، کارخانجات مبتنی بر فناوری قوس الکتریکی بیشترین کاهش تولید را داشته‌اند. برای فولاد مبارکه با ۸ کوره الکتریکی، در مردادماه حدود ۵۴ درصد کاهش تولید نسبت به اردیبهشت ماه ثبت شده است که در گزارش کدال ارائه نمی گردد. حال آن که اطلاعات مندرج در سایت کدال آمار محصول نهایی (آماده فروش) است که با فولاد خام قطعاً متفاوت است و شامل انواع ورق نیز است که می‌تواند ذخیره‌ای از ماه‌های گذشته یا فروش انباری را نیز شامل شود. لذا متفاوت بودن آمار فولادسازی از آمار محصول آماده فروش در این حوزه بدیهی و شفاف است.

در ادامه این توضیحات آمده است: همچنین اشاره مدیر عامل فولاد مبارکه به تاثیر کمبودهای موجود در حوزه انرژی از جمله برق بر تولید فولاد بوده و نفی‌کننده اقدامات دو سال اخیر در راستای کاهش و رفع این کمبودهای تاریخی نبوده است. قابل ذکر است که فولاد مبارکه در دوره اخیر اقدام به احداث نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی برق با بازده بالا نموده که در روزهای آینده به صورت رسمی به بهره‌برداری رسیده و باعث بهبود سطح تاب‌آوری این شرکت در مواجهه با عوامل تاثیر گذار خواهد شد.

در بخش پایانی این توضیحات نیز اشاره شده که در خبر فارس عنوان شده این اظهارات مدیر عامل فولاد مبارکه موجب منفی شدن شاخص بورس شده است، که اظهارنظری عجیب به نظر می‌رسد. گویی آنکه تالار بورس در ماه‌های اخیر صعودی بوده و فقط امروز و آن هم دقیقاً به خاطر این خبر، منفی شده است.

تاریخ:1402/06/30

منبع:فارس

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

توضیحات فولاد مبارکه درباره آمار تولید فولاد خام و محصول نهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *