طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید فولاد میانی بیشترین میزان افزایش تولید را در فروردین‌ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به خود اختصاص داده است. در مجموع انواع اقلام فولادی (به‌جز مقاطع تخت فولادی) افزایش تولید را تجربه کرده‌‌‌اند.

طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، تولید فولاد میانی کشور در فروردین‌ماه سال‌جاری، علاوه بر اینکه در رتبه دوم بیشترین حجم تولید (پس از آهن اسفنجی) قرار دارد، بیشترین رشد تولید را نسبت به میزان تولید در مدت مشابه سال گذشته داشته و از ۲میلیون و ۸۹۱‌هزار تن به ۳میلیون و ۶۳‌هزار تن رسیده است که نشان از افزایش ۶درصدی دارد. در فروردین سال‌جاری، تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یک‌درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۵درصدی داشته است. آهن اسفنجی نیز که در فروردین‌ماه سال‌جاری، ۳میلیون و ۴۰۷‌هزار تن تولید شده، نسبت به ۳میلیون و ۲۴۲‌هزار تن تولیدشده در سال گذشته، رشد ۵درصدی تولید را نشان می‌دهد. در فروردین‌ماه سال‌جاری، ۹۹۷‌هزار تن محصولات طویل فولادی تولید شده که نسبت به ۹۶۲‌هزار تن تولید در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ حدود ۴‌درصد بیشتر است.

در نهایت، کمترین میزان رشد تولید را در این مقایسه آماری محصولات فولادی داشته‌اند. در فروردین‌ماه سال‌جاری، تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد یک‌درصدی داشته و به یک‌میلیون و ۸۴۸‌هزار تن رسیده است. در فروردین‌ماه سال گذشته در مجموع یک‌میلیون و ۸۳۰هزارتن محصول فولادی در کشور تولید شده بود. در مقابل تولید مقاطع تخت فولادی در فروردین‌ماه امسال ۲‌درصد کاهش را نسبت به تولید آن در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ تجربه کرده و به میزان ۸۵۱‌هزار تن تولید شده است. این در حالی است که در نخستین ماه از سال گذشته ۹۶۲‌هزار تن مقاطع تخت فولادی در کشور تولید شده بود.

تاریخ:1402/02/27

منبع:ایسنا

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

تولید فولادی‌‌‌ها افزایش یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *