خداحافظی چین با کاهش تولید فولاد

به گزارش اکوایران چین در سال‌۲۰۲۲ برابر یک‌میلیارد و ۱۸‌هزار‌تن فولادخام تولید کرد که این رقم ۷/ ۱درصد کمتر از میزان تولید فولادخام این کشور در سال‌۲۰۲۱ بود.

اگرچه از میزان تولید فولادخام چین در سال‌۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه قبل‌برابر ۷/ ۱درصد کاسته شد، اما این عقبگرد کمتر از برآوردهای قبلی موسسات بین‌المللی بود که انتظار داشتند میزان تولید فولادخام چین در سال‌۲۰۲۲ افتی ۸/ ۱‌درصدی داشته باشد.  چین برای دومین سال‌متوالی از میزان تولید فولاد خود کاست. کاهش تقاضای داخلی برای محصولات فولادی در چین با افول بخش ساخت‌‌‌‌‌‌‌وساز عامل اصلی عقبگرد تولید فولاد در چین ظرف ۲ سال‌اخیر بود، با این‌وجود فعالان بازار آهن و فولاد در چین به بازگشت بخش ساخت‌‌‌‌‌‌‌وساز به مسیر رشد با توجه به محرک‌های مالی دولتی امیدوار هستند. تحقق این وعده‌‌‌‌‌‌‌ها از رشد تولید فولاد در چین برای سال‌جاری میلادی حمایت می‌کند.

تحقق رشد ۳‌درصدی که در تولید ناخالص داخلی چین برای سال‌۲۰۲۲ بسیار کمتر از هدف‌گذاری دولت در این زمینه بود باعث شد تا دولت این کشور از سویی از اجرای سیاست کرونا صفر عقب‌‌‌‌‌‌‌نشینی کند و از سوی دیگر بر محرک‌های مالی برای حمایت از بخش ساخت‌‌‌‌‌‌‌وساز بیفزاید. مجموع این موارد می‌تواند به بهبود فولادسازی در چین منجر شود.

تاریخ:1401/12/11

منبع:دنیای اقتصاد

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

خداحافظی چین با کاهش تولید فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *