مجموع تولید فولاد خام ایران طی هفت‌ماه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی، رشد ۱/ ۴درصدی داشته است.

  به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) گزارش داد که ایران طی هفت‌ماه نخست سال‌جاری میلادی، در مجموع ۱۸میلیون و ۱۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۱/ ۴‌درصد افزایش یافته است.


این درحالی است که تولید فولاد خام ایران در ژوئیه سال‌جاری میلادی نیز با افت ۵/ ۱درصدی نسبت به ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی به ۲میلیون تن رسید. همچنین ۶۳ کشور فولادساز جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۲۳ میلادی، یک‌میلیارد و ۱۰۳میلیون و ۲۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به‌‌‌مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱/ ۰درصدی را نشان می‌دهد. این درحالی است که فولادسازان جهان طی ژوئیه ۲۰۲۳ میلادی ۱۵۸میلیون و ۵۰۰‌هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان نشان‌دهنده رشد ۶/ ۶درصدی نسبت به‌‌‌مدت مشابه سال گذشته است.از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۲۳ میلادی، چین با تولید ۶۲۶میلیون و ۵۰۰‌هزار تن (رشد ۵/ ۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۷۹میلیون و ۹۰۰‌هزار تن فولاد خام (رشد ۹درصدی)، ژاپن با تولید ۵۱میلیون و ۲۰۰‌هزار تن (افت ۹/ ۳درصدی)، آمریکا با تولید ۴۶میلیون و ۸۰۰‌هزار تن (کاهش ۳/ ۲درصدی) و روسیه با تولید ۴۴میلیون و ۲۰۰‌هزار تن (افزایش ۸/ ۲درصدی) طی هفت‌ماه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی در رتبه‌‌‌های دوم تا پنجم ایستادند.

تاریخ:1402/06/01

منبع:دنیای اقتصاد

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

رشد ۱/ ۴ درصدی تولید فولاد خام ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *