رشد ۸ درصدی تولید فولاد ایران در مقایسه با تولید جهانی

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت گفت: بر اساس آمارهای جهانی، تولید فولاد در دنیا طی سال ۲۰۲۲ حدود ۴.۲ درصد کاهش یافته و تولید فولاد در کشورمان طی این سال، رشد ۸ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حاجی حسینی نتایج به دست آمده در رشد تولید فولاد را نتیجه درایت و مدیریت صحیح دانست و گفت: رشد صنعتی کشور در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۵.۲ درصد بوده است و این مهم نشان می‌دهد که تولیدکنندگان به وظایف خود به خوبی عمل کرده اند.

وی افزود: تولید فولاد در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۳۰ میلیون تن رسیده و این دستاورد با همه محدودیت‌های داخلی و بین‌المللی به دست آمده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با اشاره به اینکه توزیع گاز باید به صورت یکپارچه و شبکه‌ای دیده شود، اظهار کرد: شرکت‌های گاز استان‌ها مسئولیت را در توزیع گاز از خود سلب و به مرکز واگذار کردند و این اتفاق باعث ایجاد عدم توازن در توزیع گاز در کشور می‌شود.

وی افزود: امیدوار هستیم با مدیریت صحیح حوزه انرژی، رویکردهای نادرست در حوزه صنعت در سال‌های قبل به ویژه در زمینه تأمین توزیع انرژی اصلاح شود ضمن اینکه مکان‌یابی توسعه‌های فولادی جدید از مرکز و مناطق کم‌آب به سمت سواحل و کنار آب رود.

حاجی حسینی در ادامه گفت: طرح آمایش سرزمینی به ایمیدرو و ایدرو از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت سپرده شده است؛ سرمایه‌گذاری‌های جدید در زمینه فولاد باید هدفمند و با دقت باشند تا در آینده با مشکلات کنونی مواجه نشویم.

تاریخ:1401/11/24

منبع:خبرگزاری مهر

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

رشد ۸ درصدی تولید فولاد ایران در مقایسه با تولید جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *