مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۳ طی سخنانی گفت: در گذشته صنایع فولادی از مزیت هایی همچون انرژی ارزان ، منابع انسانی ، مشوق‌های صادراتی و… برخوردار بودند اما هم اکنون در انرژی باید خود تامین شوند و با سیاست‌های محدود کننده در صادرات نیز مواجه هستند.

مهدی کوهی افزود : صنایع فولادی در حال حاضر خواستار ثبات در سیاست ‌ها و پرهیز از قیمت‌های دستوری می باشند.  بخشنامه وزارت اقتصاد برای اعمال عوارض بر صادرات فولاد، تولیدکنندگان را دچار مشکل کرده است، علاوه بر این اخیراً برخی از کشورهای منطقه نیز عوارضی بر واردات محصولات فولادی ایران اعمال کرده‌اند.

مدیرعامل ذوب‌آهن ضمن بیان ضرورت حمایت از شرکت های بزرگ تصریح کرد : بخش معدن نیاز به سرمایه گذاری در حوزه های اکتشاف و استخراج دارد و همچنین افزایش ایمنی و به روز رسانی تجهیزات از دیگر ضروریات معادن است.

وی طی کنفرانس خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران در غرفه ذوب آهن اصفهان برگزار شد، اظهار داشت : این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان تنها تولیدکننده ریل در ایران تاکنون ۱۴۵ هزار تن ریل تولید و به  راه‌آهن ، شرکت زیرساخت و مترو کلان شهرها تحویل داده است.

مهدی کوهی ادامه داد : در خصوص کریدور شرق نیز در حال تنظیم موافقت ‌نامه با وزارت راه برای تامین ریل مورد نیاز این پروژه هستیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان بیان کرد : این مجتمع عظیم صنعتی انواع مقاطع فولادی را بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا تولید می کند و بر این اساس محصولات تولیدی ذوب آهن همواره در صدر درخواست های مشتریان قرار دارد. هم اکنون تیرآهن‌های بال پهن تا سایز ۲۴ در ذوب آهن می شود و تا پایان سال جاری نیز سایزهای ۲۶، ۲۸ و ۳۰ هم تولید خواهد شد.  این نوع تیرآهن‌ها علاوه بر مقاومت مطلوب‌تر، فرآیند ساخت‌ساز را نیز تسریع می کند و لذا در طرح نهضت ملی مسکن نقش تعیین کننده دارند.

شایان ذکر است ذوب آهن اصفهان با برپایی غرفه ای در این نمایشگاه توانمندی های خود در عرصه معدن از جمله محصول آرک تونلی را به معرض نمایش گذاشت.

تاریخ:1402/07/13

منبع:چیلان

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

صنایع فولادی خواستار ثبات در سیاست‌ها و پرهیز از قیمت‌های دستوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *