شنیده‌های از منابع موثق حاکی از این است که مصوبه قبلی هیئت دولت در خصوص دریافت عوارض صادراتی زنجیره فولاد بر اساس رای دیوان عدالت اداری لازم الاجرا شده است.

 منابع موثق حاکی از این است که مصوبه قبلی هیئت دولت در خصوص دریافت عوارض صادراتی زنجیره فولاد بر اساس رای دیوان عدالت اداری لازم الاجرا شده است.

دیوان عدالت اداری پیش از این دستور موقت توقف اجرای تصویب نامه هیئت دولت برای دریافت عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام را صادر کرده بود که اکنون آن را لغو کرده است.

در تصویب نامه مورخ ۲۱ تیرماه هیئت دولت، عوارض صادراتی سنگ آهن، کنسانتره و گندله ۲۰ درصد، آهن اسفنجی ۱۵ درصد و شمش و اسلب فولادی ۲ درصد تعیین شده است. این در حالی است که مطابق هیچ یک از تعاریف بین المللی، محصولات زنجیره فولاد از جمله شمش و اسلب نیمه خام محسوب نمی‌شود.

شنیده های  چیلان  همچنین از تحرکات وزارت صمت برای اقناع هیئت دولت و صدور تصویب نامه جدید مبنی بر کاهش عوارض صادراتی حکایت دارد. انجمن فولاد، اتاق بازرگانی، انجمن پتروشیمی و سایر تشکل های معدنی و صنعتی پیش از این طی مکاتباتی مخالفت خود با این تصمیم دولت را اعلام کرده اند.

تاریخ:1402/09/07

منبع:چیلان

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

لازم الجرا شدن عوارض صادراتی زنجیره فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *