به گزارش فولاد ۲۴ به نقل از اسفراین، مجتمع صنعتی اسفراین به عنوان بزرگترین مجتمع فولاد آلیاژی در خاورمیانه یکی از مصرف کننده های انرژی در صنعت کشور می باشد که با توجه به ضرورت مدیریت بهینه مصرف برق در کشور و بنابر اجرای تکالیف قانونی مجلس و دولت مبنی بر استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و پاک، قصد دارد با راه اندازی نیروگاه خورشیدی به اولین مجتمع تولید فولاد سبز در کشور تبدیل شود تا بتواند در جهت حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده های فسیلی در صنعت فولاد کشور بعنوان پیشگام اقدام نماید.
در آغاز هفته دولت مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین با مشارکت و همکاری شرکت دانش بنیان توربین «توان گستر ایرانیان (ایتکو)» از شرکت‌های وابسته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت «سما مولد انرژی» از فعالان بخش خصوصی در قالب کنسرسیومی مشترک نسبت به طراحی و ساخت نیروگاه تامین برق خورشیدی اقدام نمود.
در این تفاهم نامه موضوع ساخت نیروگاه ۵۰ مگاواتی طرح ریزی شد که در صورت تحقق کمک شایانی به افزایش ظرفیت تولید برق در کشور خواهد‌ شد.

تاریخ:1402/06/11

منبع: فولاد 24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین اولین مجتمع تولید فولاد سبز در کشور خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *