طبق آمار، در مجموع دو ماهه امسال، همگام با افزایش تولید فولاد، بخش قابل‌توجه این تولید صرف مصارف داخلی شده است. بر این اساس میزان مصرف ظاهری فولاد طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد دو، چهار و ۲۲ درصدی را تجربه کرده و تنها مصرف ظاهری مقاطع تخت ۱۲هزار تن کمتر شده است. به گزارش ایسنا بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده، از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه بالغ بر ۹۹۰هزار تن مقاطع طویل فولادی در کشور تولید شده که از این میزان حدود ۸۲۳هزار تن صرف مصارف داخلی شده است. این میزان دو درصد بیشتر از مصرف این مقطع فولادی در دوماهه سال گذشته معادل ۸۰۹هزار تن است.

پس از آن در مجموع، از ۸۵۱هزار تن مقاطع تخت فولادی تولیدی در دو‌ماهه ابتدایی امسال، ۸۴۸هزار تن صرف مصرف داخلی شده است. مصرف این مقاطع نسبت به سال گذشته که ۸۶۰هزار تن بوده است، یک درصد کاهش یافته است.

تغییرات در مصرف محصولات فولادی در دو‌ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییرات قابل‌توجهی نداشته و تنها ۶۰۰۰ تن بیشتر است. در‌حالی‌که طی دو ماه نخست سال گذشته یک‌میلیون و ۶۸۰هزار تن محصولات فولادی در کشور مصرف شده بود، این عدد در مدت مذکور سال جاری به یک‌میلیون و ۶۸۶ هزار تن رسیده است. طبق آمار، بیشترین میزان افزایش مصرف فولادی‌ها مختص شمش فولاد است. از حدود سه‌میلیون تن شمش فولادی تولیدشده در کشور دو‌میلیون و ۴۳۲هزار تن به مصارف داخلی اختصاص یافته که ۲۲درصد بیشتر از میزان مصرف آن در دوماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ است. طی فروردین و اردیبهشت‌ماه سال گذشته دو‌میلیون و ۲۵۵هزار تن شمش فولاد در کشور مصرف شده بود.

در نهایت مصرف آهن اسفنجی نیز چهاردرصد رشد کرده و از سه‌میلیون و ۲۴۱هزار تن به سه‌میلیون و ۳۵۷هزار تن رسیده است.

تاریخ:1402/03/16

منبع:دنیای اقتصاد

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

مصرف فولاد چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *