در صنعت فولاد گام‌های موثری برای بهبود برداشته شد


علی یاری در خصوص وضعیت بازار فولاد گفت: براساس طرح جامع فولاد ایران، کلیه حلقه­‌های زنجیره ارزش این صنعت باید به صورت یکپارچه و توسعه یافته باشد تا کشور در تامین مواد اولیه و میانی در زنجیره فولاد بتواند خودکفا شود.

وی گفت:

با توجه به اینکه زنجیره ارزش فولاد ایران در سال­‌های ۹۳ تا ۹۵ آغاز شده، و این صنعت در کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و می تواند به ارز آوری و صادرات محصولات صنعتی و فولادی کمک شایانی کند.

به گفته یاری، براساس تحلیل‌های انجام شده در سال جاری صنعت فولاد گام‌های موثری را به سمت بهبود برداشته است اما با توجه به مشکلات زیر ساختی و کمبود نقدینگی در کشور و همچنین فشار بسیار زیاد تحریم‌ها، این روند با کندی انجام می‌شود. از سوی دیگر، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صنعتگران مرتبط با نوسانات ارزی است، تا جایی که یک فعال صنعتی حتی از قیمت‌های یک ساعت دیگر هم بی‌اطلاع است و نمی‌داند برای مواد اولیه باید چه مبلغی پرداخت کنند.

وی تصریح کرد:

با توجه به اختلالات پیش آمده بر پایه مشکلات عمده ای که در دنیا اقتصادی‌، سیاسی و اقلیمی، در صنعت کشورهای در حال توسعه اثرات بسیار زیادی گذاشته است، تا جایی که قیمت در بورس کالا ثبات دقیقی ندارد و بسیاری از صنعتگران را غافلگیر می کند. در این راستا، در ایران بسیاری از صنعت‌گران به دلیل نبود زیر ساخت‌‌های نامناسب و عدم تامین انرژی مجبور به تعطیل کردن کارخانه و تولید خود شده اند که این خود سبب ضرر و زیان بسیاری به اقتصاد کشور می شود.

این فعال بازار فولاد در پایان با اشاره به اینکه زنجیره فولاد یک زنجیره کامل است، اظهارداشت:

نیاز به کارشناسی و بررسی درست برای استفاده از منابع کشور باید در دستور کار دولت قرار گیرد تا دیگر نه صنعتگران دچار چاله های اقتصادی شوند و نه کشور از داشتن اقتصادی پویا بی بهره بماند.

تاریخ:1402/01/20

منبع:آرتان پرس

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

نوسانات بی‌پایان ارزی؛ مهمترین دغدغه صنعتگران فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *