انجمن جهانی فولاد گزارش داد: مجموع تولید جهانی فولاد طی ماه می ۲۰۲۳ میلادی کاهش ۵.۱ درصدی را به ثبت رساند. این در حالی است که تولید ایران طی این ماه و پنج ماه ابتدای سال میلادی با رشد همراه شده است.

۶۳کشور فولادساز جهان طی ماه می ۲۰۲۳ میلادی،۱۶۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵.۱ درصدی را نشان می دهد.
همچنین فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان می ۲۰۲۳میلادی، ۷۸۶ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که این میزان حاکی از کاهش۱.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

رشد ۸.۸ درصدی تولید ایران
طی ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران در مجموع۱۳میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۲.۲ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که تولید فولاد خام ایران در می سال جاری میلادی نیز با رشد۸.۸ درصدی نسبت به می ۲۰۲۲ میلادی به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.

ازابتدای ژانویه تا پایان می۲۰۲۳ میلادی، چین با تولید ۴۴۴میلیون و ۶۰۰ هزار تن( رشد۱.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۵۶ میلیون و۴۰۰ هزار تن فولاد خام(رشد۵.۷ درصدی)، ژاپن با تولید ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن(افت ۵.۳ درصدی)، امریکا با تولید ۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(کاهش ۳.۴ درصدی) و روسیه با تولید ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(کاهش ۱.۹درصدی) طی۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی در رتبه های دوم تا پنجم جای گرفتند.

همچنین کره جنوبی باتولید۲۸ میلیون و۱۰۰هزار تن فولاد خام(افت۰.۴ درصدی)، آلمان باتولید ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن(افت۴.۷ درصدی)، برزیل با تولید ۱۳میلیون و ۴۰۰ هزار تن(افت۸.۱ درصدی)،ترکیه(کاهش ۱۹.۱ درصدی) و ایران(رشد۲.۲ درصدی) نیز با تولید ۱۳میلیون تن فولاد خام در رتبه های ششم تا نهم جهان جای گرفتند.

تاریخ:1402/04/03

منبع:ایمیدارو

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

کاهش ۵.۱ درصدی تولید جهانی فولاد /رشد ۸.۸ درصدی تولید محصول در ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *