پروژه اتصال کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از طریق یک مسیر ریلی تقاضای محصولات فولادی را در این منطقه افزایش داده و در همین راستا عمان اقدام به احداث کارخانه‌های تولید محصولات طویل برای پاسخگویی به این تقاضا کرده است.

به نقل از استیل‌اوربیس، با توجه به اینکه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی، عمان، عربستان سعودی، کویت، بحرین و قطر قرار است با یک شبکه ریلی به هم متصل شوند، تقاضا برای ریل فولادی در این منطقه افزایش خواهد یافت.

در همین راستا «الجزیره» در جایگاه بزرگ‌ترین شرکت فولادساز عمان، کلنگ نخستین کارخانه نورد منطقه را بر زمین زد تا با همکاری گروه «کِی‌ای‌زِداِی‌دی» ریل و دیگر محصولات فولادی تولید کند. کی‌ای‌زد‌ای‌دی، مجری مناطق اقتصادی خلیفه در ابوظبی است.

شرکت فولادساز الجزیره پیش از این و در ماه می سال جاری میلادی نیز سفارش ساخت یک واحد نورد دیگر را به پومینی، شرکت فولادساز ایتالیایی داده بود. این واحد از ظرفیت تولید ۴۵۰ هزار تن تیرآهن در سال برخوردار است. الجزیره این کارخانه را با هدف پاسخگویی به تقاضای روزافزون این اقلام به مشتریانش در منطقه احداث می‌کند.

همچنین در شرایطی که عمان از افزایش تولید ریل در پی رشد تقاضای این محصول در منطقه خبر داده است، شرکت ذوب آهن اصفهان نیز چندی پیش از عزم خود برای تولید ریل در مقیاس جهانی گفته بود، با این تفاسیر تولید ریل در عمان می‌تواند عرصه را برای ذوب آهن اصفهان در جذب بازارهای فراملی تنگ کند.

تاریخ:1402/05/07

منبع:چیلان

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با یک خط ریلی سراسری بهم وصل می‌شوند/ تولید ریل فولادی در عمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *