با توجه به امضای تفاهم‌نامۀ 30 بندیِ اخیر بین ایران و ترکیه و توجه ویژه به توسعۀ همکاری‌ در حوزه‌های اقتصادی، مرز جدید ترانزیتی و صادراتی رازی خوی-کاپی کپی ترکیه گشایش یافت.

با گشایش مرز جدید ترانزیتی بین ایران و ترکیه در رازی خوی-کاپی، انتظار می‌رود که همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور بهبود یابد. این توسعه، به دلیل امضای تفاهم‌نامۀ 30  بندی اخیر میان ایران و ترکیه اتفاق افتاده است که به توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی توجه ویژه دارد.

با برقراری این پایانۀ مرزی، روزانه 30 خودروی ترانزیتی از این مرز عبور خواهند کرد. در هفتۀ اول از افتتاح، 17 کامیون از این مرز عبور کرده‌اند که نشان از استقبال از این مرز جدید و آمادگی برای استفاده از آن دارد.

این توسعه اجازه می‌دهد که خودروهای ترانزیتی از سراسر ایران بتوانند محصولات خود را به ترکیه و اروپا صادر کنند، که این امر می‌تواند به رونق تجارت و تبادلات اقتصادی بین دو کشور کمک کند.

به طور کلی، گشایش این مرز جدید ترانزیتی نشان دهنده توسعه همکاری‌های اقتصادی بین ایران و ترکیه و ایجاد فرصت‌های جدید در زمینه تجارت و صادرات است.

تاریخ:1403/01/16

منبع:فولاد24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 0912185972009128232328

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

گشایش مرز جدید ترانزیتی بین ایران و ترکیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *