مدیرعامل شرکت «مجتمع فولاد خراسان» از صادرات محصولات نهایی این شرکت برای نخستین بار به مقصد کشور ارمنستان خبر داد.

طهمورث جوانبخت با بیان این که ورود به بازارهای هدف تازه، به ویژه در کشورهای همسایه، یکی از راهبردهای همیشگی فولاد خراسان است، از صادرات میلگرد تولیدی این شرکت در آغاز هفته جاری به مقصد کشور ارمنستان خبر داد و افزود: ارزآوری صنایع فولادی در سال های اخیر برای کشور یک فرصت و مزیت به حساب آمده و فولاد خراسان با برخورداری از مزایای رقابتی که کیفیت محصول تولیدی و انطباق آن با استانداردهای ملی و بین المللی در صدر این مزایاست، قادر به حضور مستمر و با ثبات در بازارهای صادراتی شده است.

جوانبخت در عین حال تسهیل صادرات و حذف مقررات و بخش نامه های مغایر با چشم اندازهای صادراتی از جمله بازنگری در مقررات مربوط به ارز حاصل از صادرات و نیز عوارض صادراتی را برای رفع موانع این مهم و رونق صادرات فولاد ضروری دانست و تاکید کرد: حضور موثر تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای هدف، نیازمند سرعت بخشیدن به رفع موانع صادراتی و نیز حاکمیت نگاه حمایت از صادرات در تمام بخش های تصمیم گیر در حوزه بازرگانی خارجی است.

سرپرست معاونت بازاریابی و فروش شرکت مجتمع فولاد خراسان در این باره گفت: صادرات شمش و میلگرد فولاد خراسان به کشورهای آسیای میانه، حوزه خلیج فارس و در مواردی به شرق دور و آفریقا به لحاظ استانداردها و شاخص های کیفی همواره موفق بوده است و در صورت تسهیل مقررات صادراتی، فولاد خراسان توان حضور مستمر در این بازارها را دارد.

هیهات با بیان این که صدور محصول نهایی فولاد خراسان، به کشور ارمنستان برای نخستین بار، اتفاق نوید بخشی است، افزود: محموله مذکور به این کشور، شامل ۲۰۰ تن میلگرد بوده که در پایان هفته گذشته مراحل فروش و بارگیری آن نهایی و ابتدای این هفته از طریق زمینی به سمت مرزهای شمال غرب کشور ارسال شد.

گفتنی است که تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان، عراق، افغانستان، پاکستان، عمان، غنا، امارات، ترکیه از مقاصد اصلی صادراتی میلگرد و شمش فولاد خراسان بوده است.

تاریخ:1402/07/01

منبع: فولاد24

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

ارسال میلگرد فولاد خراسان برای نخستین بار به مقصد ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *