مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: در فروردین ماه امسال شاهد ثبت چندین رکورد تولید روزانه در واحدهای تولیدی فولاد هرمزگان بودیم که نوید سال خوبی را برای فولاد هرمزگان می‌دهد.

عطاالله معروفخانی در نخستین جلسه شورای معاونین فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۳، ضمن تشکر از عملکرد همه واحدها در سال گذشته، بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ مشکلات محدودیت‌های انرژی بیشتر از سال‌های قبل از آن بر صنعت فولاد تحمیل شد و در حوزه تامین انرژی سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. با این وجود با تلاش همه همکاران، کارگران و مدیران فولاد هرمزگان، تولید و فروش به نحو احسن رقم خورد و خوشبختانه شاهد عملکرد مطلوبی بودیم.

وی افزود: فولاد هرمزگان اجرای طرح‌های توسعه‌ای را آغاز کرده است و به همت همه همکاران، در حوزه توسعه طی سال گذشته پیشرفت خوبی داشتیم.

امسال امیدوار هستیم که اجرای این طرح‌ها به ویژه پروژه احیا مستقیم یک میلیون و ۷۲۰ هزار تنی تولید آهن اسفنجی از سرعت بیشتری برخوردار شوند که طبق برنامه اواخر امسال تست اولیه انجام خواهد شد و در اوایل سال آینده به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به مزایای بهره‌برداری از پروژه مدول سوم احیا مستقیم، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد افزایش قیمت آهن اسفنجی در بازار بودیم و خرید این محصول از بازار برای افزایش تولید با توجه به قیمت بالای آن، دیگر صرفه اقتصادی ندارد و بر روند سودآوری شرکت و تولید تاثیر می‌گذاشت. به همین دلیل خرید آهن اسفنجی را به حداقل رساندیم و حتی در مقاطعی خرید را قطع کردیم. به طور حتم بهره‌برداری از پروژه مدول سوم احیا مستقیم، به فولاد هرمزگان در همه زمینه‌ها به ویژه تامین مواد اولیه و خودکفایی شرکت از خرید آهن اسفنجی خواهد کرد. نهایتا بهره‌برداری از این طرح موجب افزایش تولید شده و رشد درآمد را رقم خواهد زد.

معروفخانی تاکید کرد: افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها نیازمند همدلی، هماهنگی و همت والای همه کارکنان به ویژه معاونین و مدیران است که با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، روند توسعه‌ها و بهره‌برداری از آن‌ها تسریع شود.

وی با اشاره به موفقیت‌های فولاد هرمزگان در سال جاری به ویژه رکوردشکنی‌های روزانه هر دو واحد فولادسازی و احیا مستقیم، تصریح کرد: در فروردین ماه سال جاری شاهد ثبت چهار رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم که بالاترین آن ۶۰۸۶ تن آهن اسفنجی بود و یک رکورد تولید روزانه در واحد فولادسازی به میزان ۶۸۲۹ تن تختال بودیم. این رکوردشکنی‌ها را به فال نیک می‌گیریم و به امید خدا در پایان ماه شاهد ثبت رکوردهای جدیدی در هر دو واحد فولادسازی و احیا مستقیم خواهیم بود.

امسال هم امیدوار هستیم با تلاش همه همکاران در واحدهای ستادی و تولیدی، سال خوبی برای صنعت و تولید کشور به ویژه فولاد هرمزگان اتفاق بیفتد. به طور حتم با تجربیات ارزنده‌ای که همه همکاران کسب کرده‌اند، انتظار داریم امسال برای فولاد هرمزگان سال بسیار خوبی هم در حوزه تولید و هم در حوزه توسعه باشد

تاریخ:1403/01/29

منبع:چیلان

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 0912185972009128232328

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

سال نیکوی فولاد هرمزگان از بهار با ثبت رکورد آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *