نوردکاران به رونق معاملات مقاطع طویل فولادی ظرف روزهای پایانی شهریور و روزهای ابتدایی پاییز امسال امیدوار شده‌‌‌اند. کاهش موجودی انبارها در پی عدم‌خرید طولانی‌مدت مقاطع طویل فولادی از سوی تجار و متقاضیان سرمایه‌‌‌ای و نوسان مثبت نرخ ارز باعث شده است تا بالاخره پس از هفته‌‌‌ها، رکود سنگین، تحرکاتی در رینگ مقاطع طویل فولادی به چشم آید.

میلگرد عرضه‌شده در رینگ صنعتی بورس‌کالای ایران در آخرین روز کاری سومین هفته از شهریورماه با میانگین قیمتی ۲۲‌هزار و ۴۷۰تومان معامله شد. نوردکاران در هفته جاری بالغ بر ۲۲۶‌هزار تن انواع میلگرد را با نرخ پایه‌‌‌ای در بازه ۲۱‌هزار و ۶۸۰تومان تا ۲۳‌هزار و ۱۶۰تومان در رینگ صنعتی بورس‌کالا عرضه کردند. به سیاق هفته‌‌‌های قبل تقاضا برای خرید مقاطع طویل فولادی از رینگ صنعتی بورس‌کالا محدود بود؛ به نحوی که برای این حجم محصول عرضه‌شده، تقاضایی بالغ بر ۷۵‌هزار تن به ثبت رسید که در نهایت به فروش ۵۵‌هزار تن میلگرد از این بازار انجامید. نسبت حجم عرضه به معامله در این بازار تنها ۲۴‌درصد بود، اما بر میزان فروش میلگرد از این بازار افزوده شد و این رشد حجم معاملات هفتگی، امیدواری‌‌‌هایی در خصوص کاهش رکود حاکم بر معاملات مقاطع طویل فولادی به وجود آورد.

سیگنال‌‌‌های حامی رینگ مقاطع


نوسان مثبت نرخ ارز در بازار آزاد و ماه‌‌‌ها رکود حاکم بر معاملات مقاطع طویل فولادی در رینگ صنعتی بورس‌کالای ایران با کاهش موجودی این محصولات در انبار تجار باعث شده است تا زمینه رونق نسبی رینگ میلگرد در هفته‌‌‌های پایانی تابستان و روزهای ابتدایی پاییز امسال به وجود آید و نشانه‌‌‌های این رونق در افزایش حجم فروش هفتگی میلگرد از بازار فیزیکی بورس‌کالا مشهود است. میانگین نرخ فروش میلگرد از رینگ صنعتی بورس‌کالا در سومین هفته شهریورماه به ۲۲‌هزار و ۴۰۰تومان رسید و با احتساب مالیات ارزش‌افزوده و کارمزد ارکان بورس، نرخ تمام‌شده این میلگرد برای خریداران به ۲۴‌هزار و ۵۰۰تومان می‌‌‌رسد. در همین زمان هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد تهران با نرخ ۲۴‌هزار و ۶۰۰تومان تا ۲۵‌هزار تومان معامله می‌‌‌شد. به این ترتیب در حالی که ظرف هفته‌‌‌های قبل میلگرد بورسی در برخی موارد گران‌تر از میلگرد بازار آزاد شده بود، مجددا تفاوت نرخی هرچند محدود میان بهای این دو محصول شکل گرفت که این موضوع نیز می‌‌‌تواند محرک خرید از رینگ صنعتی بورس‌کالا باشد.

تاریخ:1402/06/26

منبع:اکوایران

فروشگاه فولاد، انواع فولاد، فولاد، فولاد در ابعاد و اشکال مختلف، ورق فولاد، تسمه فولاد ، لوله فولاد،میلگرد فولادی، انواع فولاد قالب پلاستیک

قیمت فولاد

همراه : 09121859720

ایمیل : Kabiri.Nima@gmail.com

عبور مقاطع فولادی از رکود ادامه‏‏‌دار می‌شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *